Zafer Bayramı Odunpazarı’nda coşku ile kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Odunpazarı’nda da coşkuyla kutlandı. Kutlamaların yapıldığı Cumhuriyet Parkı’nda ses ve ışık gösterileri gerçekleştirildi. Başkan Kurt ve vatandaşlar hep birlikte marşlar söyledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yılı, tüm yurtta olduğu gibi Odunpazarı’nda da coşku ile kutlandı. Odunpazarı’nda kutlamaların adresi Cumhuriyet Parkı oldu. Zafer Bayramı kutlamalarına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehirspor’un efsanevi amigosu Amigo Orhan ile çok sayıda vatandaş katıldı. Su ve ışık gösterilerinin yapıldığı, hep bir ağızdan marşların söylendiği kutlamalara büyük bir coşku hakimdi.

Sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan kutlama etkinliğinde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Bu şanlı zaferi ulusumuza armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle andığını ifade eden Başkan Kurt, 30 Ağustos’ta kazanılan zaferin modern, çağdaş cumhuriyete giden yolun en son savaşı olduğunu söyledi.

KİM NASIL ENGEL OLMAK İSTERSE İSTESİN BİZ 30 AĞUSTOS’U HER YERDE KUTLARIZ

“30 Ağustos 1922’den bu yana Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü olmak üzere Türkiye’yi hiçbir biçimde savaşa sokmadan bu güne getirmiştir. Türk dış politikası, son zamanlarda bazı aksamalar olsa da ‘yurtta barış, dünyada barış’ temel ilkesine dayalıdır. Bunun da kurucusu, sahibi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu gün, biz burada, halkımıza farklı bir 30 Ağustos kutlaması yapalım istedik” diyen Başkan Kurt, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarını engellemeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini kaydetti. Kim nasıl engel olmak isterse istesin 30 Ağustos’u her yerde kutlayacaklarını ifade eden Başkan Kurt, “Mustafa Kemal Atatürk’e layık olmaya çalışıyoruz. Sizlerin sayesinde, sizlerin desteği ile Eskişehir çağdaş bir Avrupa kentidir. Bunu değiştirmeye hiç kimsenin gücü yetmez. Biz her bayramda yine burada olacağız. Günün sağlık koşulları birbirimize yaklaşmamızı engelliyor. Mesafeye, maskeye ve hijyen koşullarına dikkat ederek, önce kendimizi sağlıklı bir biçimde yaşatmaya çalışacağız. Sonra Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet, muhafaza ve müdafaa etme yolunda canımızı da, kanımızı da ve malımızı da vermeye hazır olacağız” diye konuştu.