Yenikentliler sokak sinemasıyla keyifli bir akşam geçirdi

Odunpazarı Belediyesi tarafından hazırlanan ve yaz akşamlarının vazgeçilmezleri arasına giren yazlık sinema gösterimleri devam ediyor. ‘Sokakta Hayat Var’ sloganı ile gerçekleştirilen sinema etkinliği bu kez Yenikent Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.

Odunpazarı Belediyesi tarafından hazırlanan ve yaz akşamlarının vazgeçilmezleri arasına giren Sokak Sineması Etkinliği Hamamyolu, 75. Yıl Mahallesi ve Odunpazarı Meydanda gerçekleşen gösterimlerin ardından Yenikent Mahallesi’nde devam etti. Seramik Park’ta gerçekleştirilen sinema gösterimine Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

“SOKAK SİNEMASI NOSTALJİSİ YAŞIYORUZ”

Film gösterimi öncesinde konuşan Başkan Kazım Kurt, “Vatandaşlarımızla beraber sokak sineması nostaljisini yaşıyoruz. Eskiden mısır ve gazoz da sokak sinemasına renk getiriyordu, hem geçmişi hatırlayalım hem de hoşça vakit geçirelim diye bu etkinlikleri düzenledik. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Kurt, konuşmasının ardından vatandaşlarla birlikte Mandıra Filozofu adlı filmi izledi.Birol Güven’in senaryosunu yazdığı, yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı’nın yaptığı, başrollerini ise Müfit Can Saçıntı, Rasim Öztekin ve Ayda Aksel’in oynadığı Mandıra Filozofu’nu izleyenvatandaşlar keyifli bir akşam geçirdi. Mısır ve Gazoz ikramlarının olduğu sinema gösterimine vatandaşlar, yoğun ilgi gösterdi.Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen, ‘Sokakta Hayat Var’ etkinliğinin önümüzdeki programı ise şöyle;

17 Temmuz 2018 Salı Günü; Gündoğdu Mahallesi Pazar Yeri -Mandıra Filozofu İstanbul

18 Temmuz 2018 Çarşamba Günü; 71 Evler Mahallesi İlhan Ünügür İlköğretim Okulu -Mandıra Filozofu İstanbul

19 Temmuz 2018 Perşembe Günü; Emek Mahallesi – Pazaryeri -Mandıra Filozofu İstanbul

20 Temmuz 2018 Cuma Günü; İstiklal Mahallesi Adalar MİGROS Önü -Aile Arasında

24 Temmuz 2018 Salı günü; Orhangazi Mahallesi Muhtarlık Önü – Mandıra Filozufu

25 Temmuz 2018 Çarşamba günü; Büyükdere Mahallesi Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi arkası Futbol Sahası – Mandıra Filozofu