Uluslararası Ahşap Heykel Festivali düzenlenen sergi ile sona erdi

Odunpazarı Belediyesi tarafından “WoodHands-Ağaç, Ellerde Yaşan Buluyor” sloganı ile düzenlenen Uluslararası Ahşap Heykel Festivali gerçekleştirilen sergi ile sona erdi.

Festivalin yapıldığı Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda düzenlenen sergide 10 gün süren festival boyunca yapılan heykeller sergilendi.

Festivale katılan tüm sanatçılarla birlikte serginin açılışını yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, 10 gün boyunca değişik ülkelerden gelen sanatçıların burada bir çalışma yaptığını vurguladı.

“2 YIL İÇİNDE 100.000 m2 ORMAN KAZANDIRDIK”

Eskişehirlilerin de bu çalışmaları gözlemleme şansı bulduğuna dikkat çeken Başkan Kurt, “Bugün bitmiş hali ile sergimizi açıyoruz. Şartlar uygun olursa 1 hafta kadar burada kalacak. Ondan sonra bunları şehrin değişik meydanlarına götürüp monte edeceğiz. Oralarda tek tek izleyebiliriz. Şimdi hepsini izleme şansımız var. Kıyaslama şansımız da var. Ben katılan bütün yabancı konuklarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık diyorum. Türkiye’den katılan öğretim görevlisi ve ustalarımıza da canı gönülden teşekkür ediyorum. Seneye bu yılki eksikliklerimizi de gidererek daha uygun şartlarda bir festival yapmayı hedefliyoruz. Bu festivaller doğrultusunda da 2 yıl içinde Eskişehir’in merkezine, yerleşim yerleri arasına

100.000 m2 orman kazandırdık. Umarım 10 yıl sonra onlarında gölgesinde daha değişik etkinlikler yaparız”.

[Best_Wordpress_Gallery id=”23″ gal_title=”Gallery”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir