Türkiye’de demokratik, laik, sosyal hukuk devletini parlamenter sistemle birlikte yaşatalım

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Karatepe Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen geceye katıldı.

Esbahçe’de düzenlenen geceye CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Karatepe Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Daimi Özdemir’in yanı sıra çok sayıda Karatepeli katıldı.

Başkan Kurt, gecede yaptığı konuşmada 16 Nisan’da yapılacak olan referanduma dikkat çekti.

Karatepelilere seslenen başkan Kurt, “Türkiye’de demokratik, laik, sosyal hukuk devletini parlamenter sistemle birlikte yaşatalım” dedi. Başkan Kurt konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bugün hayırlı bir iş yapmaya karar vermişsiniz, hayırlı olsun. Umarım sonucunu doğru getirirsiniz, ama birinci şartı 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda hayırlı bir sonuç çıkarmak. 16 Nisan’dan sonra yapılacak işlerin tamamını buradaki dostlar gerçekleştirir, ben buna inanıyorum. Türkiye’nin gelmiş olduğu durumu, Eskişehir’in yaşamış olduğu durumu değerlendiren Karatepelilerin doğru tercihler yapacağına inanıyorum. Dolayısıyla Cemevinin yapılması, Karatepe için çok büyük bir sorun olmaz, o çözülür. Bize de ne görev düşüyorsa, biz yerine getirmeye hazırız. Yeter ki siz dik durun. Birlik ve beraberlik içinde olun. Türkiye’de

demokratik, laik, sosyal hukuk devletini parlamenter sistemle birlikte yaşatalım. Aksi halde yolun sonu karanlıktır. Bu karanlığa dur demek, bu aydınlık yüzlü insanların işidir. Ben hepinizi seviyorum, saygılar sunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir