Türk Kütüphaneciler Derneği Başkanı Haşim Bozdoğan: ‘’Odunpazarı, tüm kurumları kütüphanecilik alanında harekete geçirdi.’’

Türk Kütüphaneciler Derneği (TKD) Eskişehir Şubesi Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’u makamında ziyaret etti.

Dernek Başkanı Haşim Bozdoğan ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen ziyarette, kütüphaneciler Başkan Kurt’a dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Başkan Kurt’a Odunpazarı Belediyesi kütüphanecilik çalışmaları için teşekkür eden kütüphaneciler, Odunpazarı Belediyesi’nin kütüphanecilik alanında gerçekleştirdiği çalışmaların Eskişehir’deki tüm kurumları harekete geçirdiğini söyledi.

KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞINI ARTTIRACAĞIZ

 Kütüphaneciler Derneği üyelerine gerçekleştirdikleri anlamlı ziyaret için teşekkür eden Başkan Kurt, “Eskişehir tarihinde Kütüphane Müdürlüğü kurarak bir ilki gerçekleştirdik.

Amacımız tüm mahallelerimize kütüphane kurarak Eskişehir ve Odunpazarı’nda okuma alışkanlığını arttırmak. Bugüne kadar açtığımız kütüphanelere gösterilen ilgiden oldukça memnunuz” dedi.

DERNEK BİNASI ODUNPAZARI’NDA OLACAK

 Türk Kütüphaneciler Derneği Eskişehir İl Başkanığı binasının Odunpazarı’nda olacağını kaydeden TKD yetkilileri, “Kitabın ve okuma sevgisinin çığ gibi büyüdüğü Odunpazarı’nda dernek faaliyetlerini gerçekleştirmekten büyük onur duyarız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir