Turizm Danışma Ofisi

Odunpazarı Belediyesi Turizm Danışma Bürosu; Odunpazarı bölgesindeki tarihi dokuyu korumak, kültürel mirası canlandırarak tarihi ruhu yaşatmak amacıyla, Odunpazarı Belediyesi tarafından yürütülen “Tarihi Odunpazarı Evlerini Yaşatma Projesi” kapsamında, Odunpazarı Bölgesine gelen yerli ve yabancı turist potansiyelini, tek noktadan bilgilendirmek ve yönlendirmek için kurulmuş olan birimdir.

2010 yılından beri hizmet vermekte olan Turizm Danışma Bürosu, sürdürdüğü danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sayesinde, turizm trafiğinin koordinasyonuna destek olmaktadır.

Faaliyetler:

1. Eskişehir Odunpazarı Bölgesinde, Odunpazarı Belediyesi tarafından yeniden revize edilmiş olan kültürel, tarihi ve turistik mekânlar hakkında bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları yapmak.

2. Tarih ve kültür turizmi amacıyla gelen turistlerin, veri tabanının oluşturulmasını sağlamak.

3. Yapılan bilgilendirme ve tanıtım faaliyetleri sayesinde Odunpazarı bölgesine çekiciliğin arttırılması ve bununla birlikte konuk sayılarındaki artışlar sonucunda; şehir turizm bilincinin artmasına ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak.

4. Bölgenin çekiciliğinin artmasına katkı sağlamak amacıyla tanıtım ve yönlendirme faaliyetlerinde bulunmak. (web sayfası, tanıtım CD’leri, tanıtıcı broşür, v.s.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir