Taşbaşı projesi konuşuldu

Odunpazarı Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü Taşbaşı Bölgesi’nde bulunan “Yandaş Sokak Üst Örtü Çalışması” konulu proje tanıtım toplantısı yaparak bölge esnafı ile bir araya geldi.

Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, başkan yardımcıları, müdürlük yetkilileri ile bölge esnafı katıldı. Projenin anlatıldığı toplantıda sokak esnafının da görüşleri alındı.

Toplantıda konuşan Başkan Kurt, “İki sene önce güneşi, yağmuru engellemek amacıyla belli bölgelerin üzerine çadır gerdik. Konuyla ilgili bazı farklı yaklaşımlar olduğunu duyunca, Bursa’ya gittik. Toprağın üzerinin kapatılmasını gördük, oradaki çalışmayı izledik. Ve sonuçta eskiden beri Taşbaşı ile ilgili çalışmaları burada devam ettiren arkadaşlarımız, hem sokak sağlamlaştırılması hem de bir deneme olsun diye sokağın birinin kapatılmasıyla ilgili bir çalışma yaptılar. Burada Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’nun süreci çok uzadı. Bizim projelendirmemiz, onların inceleyip karara bağlaması bir yıldan fazla zaman aldı. Sonuçta bir proje ortaya çıktı. Bu proje Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından Ocak ayında onaylandı. Şimdi uygulamaya başlayabiliriz. Bunun için size projeyi anlatalım, görüşlerinizi alalım istedik. Bu uygulamada ne yapabilirsiniz, ne yapabiliriz? Bu işi nasıl hızlandırabiliriz? Tartışalım istiyoruz” dedi.

_MG_6869 _MG_6870 _MG_6873 _MG_6875 _MG_6876 _MG_6891

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir