Şehrin Ateşi Odunpazarı’nda yandı

Odunpazarı Belediyesi tarafından, Şehrin Ateşi sloganı ile düzenlenen 3. Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Çalıştayı’nda sanatçılar çalışmalarını tamamladı.

2’si yabancı 14’ü yerli olmak üzere toplam 16 sanatçının katıldığı 3. Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Çalıştayı’na yerli halk ve turistler yoğun ilgi gösterdi. Sanatçılar çalışmalarına devam ederken, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, çalıştayın son gününde de sanatçıları yalnız bırakmadı.

Vatandaşların yoğun ilgisi çalıştayın son gününde de devam etti. Stantlarda gerçekleştirilen çalışmaları merakla takip eden vatandaşlar, seramik eşyaların ve Sorkun Çömleklerinin satıldığı stantlardan alışveriş yapmayı da ihmal etmedi. Çalıştayın yapıldığı alana gelenlere sanatçılar tarafından seramik gösterisi yapıldı. Çalıştay için Sorkun’dan gelen çömlekçiler çalıştay boyunca yaptıkları çömlekleri yaktıkları ateşte pişirdi.

BAŞKAN KURT SANATÇILARI YALNIZ BIRAKMADI
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, çalıştayın gerçekleştirildiği Hicri Sezen Meydanı’nı gezdi. Açılan stantları tek tek ziyaret eden Başkan Kurt, çalışmaları yakından izledi. Sanatçılarla sohbet eden Başkan Kurt, vatandaşların dilek ve şikayetlerini dinledi. Sorkun Çömlekçileri ile sohbet eden Başkan Kurt, çalışmaları hakkında bilgi aldı. Çömleklerin pişirilmesini izleyen Başkan Kurt, çocukların çalışmaları ile yakından ilgilendi.

3. Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı’nda en çok çocuklar keyif aldı. Çocuklar, çalıştay boyunca sanatçıları yalnız bırakmadı. Çalıştayın yapıldığı alanı gezen çocuklara, sanatçılar seramik gösterisi yaptı. Seramik hamuru ile tanışan minikler; seramik hamuruna şekil vererek hayal güçlerini seramik hamuruyla birleştirdi.

Sanatçıların 3. Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı boyunca yaptıkları eserler, 20 Ağustos’ta (bugün) saat 18.00’de Çağdaş Sanatlar Galerisinde sergilenmeye başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir