Satranç şampiyonu Ecrin Öncel Kazım Kurt’u ziyaret etti

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Satranç Şampiyonu Ecrin Öncel ile bir araya geldi.

9 yıllık hayatına 34 madalya ve 8 kupa sığdıran minik satranç şampiyonu Ecrin Öncel Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’u ziyaret etti. Şampiyonluk madalyasını Başkan Kurt’a getiren Öncel, santranca verdiği destek için Kazım Kurt’a teşekkür etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Kurt, minik şampiyon Öncel ile bir süre sohbet etti.

Öncel’in 2009 yılında doğduğunu belirten Başkan Kurt, Öncel’in bu kısa sürede çok büyük işler başardığını söyledi. Öncel’in azminin büyüklere örnek olması gerektiğinin altını çizen Başkan Kurt, “Ecrin Öncel’in başarılarının devamını diliyorum. Odunpazarı Belediyesi olarak satranca olan desteğimizin devam edeceğine söz veriyoruz” dedi.

Odunpazarı Belediyesi tarafından Hamamyolu Caddesi’nde düzenlenen Satranç Festivali’ne de katıldığını söyleyen Ecrin Öncel, Hür Yasin Hoca ile 5 saat boyunca satranç oynadığını anlattı. Başkan Kurt’a 1’incilik madalyasını getiren Öncel, satranca verdiği destekten dolayı Kazım Kurt’a teşekkür etti. İkili ziyaret sonrasında birlikte fotoğraf çektirerek, bu ziyareti ölümsüzleştirdi.