Sanat Derneği’nden Kazım Kurt’a Sanata Hizmet Ödülü

Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir Sanat Derneği tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Sanat Ödülleri Törenine damgasını vurdu. Geceden 5 ayrı ödül alarak ayrılan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, hedeflerinin Odunpazarı’nı kültür ve sanatın merkezi yapmak olduğunu belirtti.

Eskişehir Sanat Derneği tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Eskişehir Sanat Ödülleri töreni, Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleşti. Ödül törenine Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Sanat Derneği Başkanı Şehabettin Tosuner ile çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı.

KAZIM KURT’A SANATA HİZMET ÖDÜLÜ

Geceye ise Odunpazarı Belediyesi damga vurdu. Odunpazarı Belediyesi 4 ayrı ödüle layık görülürken, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a 2018 Eskişehir Sanata Hizmet Ödülü verildi. Odunpazarı Belediyesi tarafından “Atatürk ile Bir Gün” teması ile tüm Atatürk hayranlarının hizmetine sunulan,  Yeşil Efendi Konağı “Atatürk ile Bir Gün” Galerisi, 2018 Eskişehir Müze Ödülü’ne layık görüldü. Gecede ödül alan çalışmalardan biri de Hamamyolu Caddesi’ni şehrin cazibe merkezi haline getiren Hamamyolu Projesi oldu. Odunpazarı

Projesi’ne 2018 Eskişehir Kent Sanat Ödülü verildi.  2018 Eskişehir Tiyatro Ödülü’nü Odunpazarı Belediyesi Çocuk Tiyatrosu alırken, 2018 Eskişehir Müzik Ödülü Odunpazarı Belediyesi Sanatçı Resitallerine verildi.

“BİZ BU İŞE DEVAM EDECEĞİZ”

Sanata Hizmet Ödülünü Eskişehir Sanat Derneği Başkanı Şehabettin Tosuner’in elinden alan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, herkese çok teşekkür etti. Annesini kaybettiği için ödül törenine katılamayan Eskişehir Sanat Derneği Başkan Yardımcısı Ali Eldem’e baş sağlığı dileklerini ileten Başkan Kurt, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in gecede yaptığı konuşmaya atıfta bulunarak “Ön teker nereden gidiyorsa arka tekerde oradan gidiyor. Biz bu işe devam edeceğiz” dedi.