Online Eğitim

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, karne gününde ilkokul öğrencilerine ücretsiz olarak yararlanabilmeleri için, “Odunpazarı’nın geleceğini eğitimle kuracağız” projesi kapsamında hazırlanan online eğitim sitesi şifre kartları dağıttı.

İlk olarak Mehmet Ali Yasin İlkokulu’na giderek, okulun 3. ve 4. sınıf öğrencilerine eğitim kartlarını veren Başkan Kurt, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

Sınıflarında ziyaret ettiği öğrencilere online eğitim sistemi hakkında bilgi veren Başkan Kurt, velilerinde yoğun ilgi gösterdiği programda öğrencilerle keyifli bir ortamda sohbet etti.

Yaptığı konuşmada söz konusu kartlarla öğrencilerin kolay-hızlı okuma, test kılavuz, zihinden problem çözme, dilbilgisi, matematik, fen ve teknoloji, sosyal bilimler, tatil kitabı, sesli hikâyeler-masallar gibi bölümlerden yararlanabileceğini belirten Başkan Kurt, öğretmenlerin de öğrencilerini siteden takip edebileceğini belirtti.

Online eğitim sistemi ile öğretmenlerin öğrencilerine ödev verebileceğini ve çözülen test sonuçlarını değerlendirebileceğini vurgulayan Başkan Kurt; Site içerisinde yer alan tüm etkinliklere ulaşabilen öğretmenler, sözlük, ansiklopedi gibi kaynaklardan ve açık kütüphaneden de yararlanabilecek” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir