Öğrencilerden Odunpazarı’na tam not

Erasmus Plus Öğrencileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette 6 ülkeden 42 katılımcı yer aldı. Öğrencilere Odunpazarı Belediyesi’nin çalışmalarını ve Eskişehir’i anlatan Başkan Kazım Kurt, öğrencilere çalışmalarında başarılar diledi.

AB ve Ulusal Ajans tarafından desteklenen AB Gençlik Değişim Projesi kapsamında Eskişehir’e gelen öğrenciler, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt, misafirlerini Meclis Salonu’nda ağırlarken, ziyarete Türkiye ile birlikte İspanya, İtalya, Makedonya, Bulgaristan, İngiltere’den 42 öğrenci katıldı.

“Fotoğrafın arkasındaki güç” adlı proje için Eskişehir’e gelen öğrenciler, fotoğraf yoluyla gençleri asosyallikten kurtarmayı hedefliyor. Öğrencilerle bir sohbet eden Başkan Kurt, onlara Odunpazarı Belediyesi’nin çalışmalarını ve Eskişehir’i anlattı. Dünya gençlerinin bir arada olmasının heyecan verdiğini söyleyen Başkan Kurt, “Birbirinizin kültürünü ve dilini öğrenin, bu sizi geliştirecektir. Eskişehir’de fotoğraf çekebileceğiniz, bu iş için elverişli çok sayıda alan var. Umarım güzel kareler yakalarsınız. Işığınız bol olsun. Odunpazarı Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız” dedi.

Başkan Kazım Kurt’a misafirperverliği için teşekkür eden öğrenciler, Eskişehir’in fotoğrafçılık açısından çok elverişli olduğunu kaydetti Bu nedenle Eskişehir’i tercih ettiklerini söyleyen Erasmus Plus öğrencileri, Eskişehir’in demokrat ve güvenli bir şehir olduğunu belirtti.

Fotoğraf çekebilecekleri birçok alan olduğunu kaydeden öğrenciler, “Misafirperverliğiniz ve destekleriniz için çok teşekkür ederiz” diye konuştu.