Odunpazarı’nın minikleri yaşlıları unutmadı

Odunpazarı Belediyesi Ihlamurkent Oyunpazarı Gündüz Bakımevi ve Kreşi öğrencileri 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftasını nedeniyle etkinlik düzenledi.

Ihlamurkent Oyunpazarı Gündüz Bakımevi ve Kreşinde düzenlenen etkinliğe Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un yanı sıra kreş öğrencilerinin büyük anne ve babaları ile Odunpazarı Belediyesi Yaşlı Merkezi müdavimleri katıldı.

Ihlamurkent Oyunpazarı Gündüz Bakımevi ve Kreşi öğrencileri tarafından hazırlanan “Yaşlılara Saygı” etkinliğinde konuşan Başkan Kurt, “Bugün Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle hem hatırlatma yapmak istiyoruz hem de kreşteki çocuklarımızın neler yapabileceğini ve neler yaptığını siz büyüklere göstermek istiyoruz. Umarım beğenirsiniz, kendi çocuklarınız nasıl gelişiyor bunu da gözlemeniz lazım. Oyunpazarı’nın Eskişehir’de en başarılı kreşlerden biri olduğunu hiç kimse inkar edemez. Odunpazarı Belediyesi çocuklara ve kadınlara sürekli önem veren bir çalışma temposu içinde. Ama yaşlılarımızı da bu konuda yalnız bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Yeni yaptığımız hamlelerle onları da Odunpazarı Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştırmak, yan yana getirmek istiyoruz. Umarım beğenirsiniz. Umarım bize desteğiniz devam eder. Çocuklarınızın daha iyi, aydınlık bir Türkiye’de yaşaması

için biz üzerimize düşen her türlü görevi yapıyoruz, yapmaya da hazırız. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum, çocuklarımızın da gözlerinden öpüyorum” dedi.

Miniklerin gösterileri büyük ilgi görürken gösteriyi yaklaşık 162 kişi izledi. Yaşlı bireyler ile ufak yaş gruplarını bir araya getiren etkinlikte, kuşaklararası iletişim ve dayanışma sağlanarak sosyal gelişme olanağı ortaya kondu. 90 kreş öğrencisinin aktif rol aldığı etkinlikte, minikler “Bayram Ziyareti, Hayat Bayram Olsa, Pandomim, Fıkra Canlandırma, Ah Dede Vah Dede, Ninem Kocagözlü” gibi canlandırma ve dramatizeleri gerçekleştirdi.

Ayrıca minikler kreşlerini ziyaret eden yaşlılara hediye verdi.Etkinliğe katılan yaşlılar; çocukların şirin gösterilerinden memnun kalırken, güzel bir gün geçirdiklerini söyleyerek, Oyunpazarı’ndan ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir