Odunpazarı’nın Çocukları Okuyor

Odunpazarı Belediyesi, Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Arasta Çarşısı’nda kitap okuma etkinliği düzenledi.

Kütüphane Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Odunpazarı Belediye Başkan Av. Kazım Kurt, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri  ile çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veli katıldı. Programda gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğinde katılımcılar Odunpazarı Belediyesi’nin hediye ettiği kitapları 10 dakika okudu.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt yaptığı açılış konuşmasında, “Sevgili veliler ve değerli öğretmenlerimiz. Bugün Kütüphane Haftası nedeniyle bir farkındalık yaratalım ve herkesi okumaya alıştıralım, okumayı sevdirelim düşüncesiyle hareket eden Kütüphane Müdürlüğü’müz bu toplantıyı gerçekleştirdi. Ben katılan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

OKUDUĞUNUZ İLK KİTABI UNUTMAYIN

Etkinlikte kendisine hediye edilen, Orhan Kemal’in kaleme aldığı Cemile isimli kitabın okuduğu ilk kitap olduğuna değinen Başkan Kurt, “ Siz de ilk okuduğunuz kitapları hiç unutmayın ” dedi. Program sonunda Orta Mahalle Muhtarı Erol Gündoğan ve mahalle esnafı Başkan Kurt’a mahallelerine yapmış olduğu çalışmalar adına çiçek takdiminde bulundu. Kütüphanecilik haftasıyla ilgili çocukların hazırladığı sergiyi de gezen Başkan Kurt etkinliğe katılan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir