Odunpazarı’nda yaşayanlara indirimli alışveriş

Odunpazarı Belediyesi’nden Odunpazarı Bölgesinde yaşayan vatandaşlara dev hizmet.

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, Halk Market’ten sonra sosyal ve halkçı belediyecilikte çığır açan bir çalışmaya daha imza attı.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Demiryolu İş Sendikası Mensupları Tüketim Kooperatifi (EDİ-KOOP) ile protokol imzalayarak Odunpazarı Bölgesi’nde yaşayan vatandaşların alışveriş yaparken kasada indirim kazanmasını sağladı. Odunpazarı Belediyesi ile EDİ-KOOP arasında imzalanan bu protokol 5 yıl boyunca geçerli olacak. Odunpazarı İlçesi sınırları içinde yaşayan tüm vatandaşlar ile Odunpazarı Belediyesi çalışanlarını kapsayan bu protokolden yararlanmak isteyen vatandaşların ise sadece Odunpazarı Belediyesi tarafından verilecek olan “indirim kartına” sahip olması gerekiyor.

NORMAL DÖNEMLERDE KASADA YÜZDE 5 İNDİRİM!
Odunpazarı Belediyesi ve EDİ-KOOP arasında imzalanan protokol ile Odunpazarı İlçesi sınırları içinde yaşayan vatandaşlar, EDİ-KOOP mağazalarında kooperatifin indirim dönemlerinde yüzde 2, kooperatifin indirimlerinin olmadığı normal dönemlerde yüzde 5 indirim kazanacak. Bu indirimler, EDİ-KOOP’un mevcut 6 mağazasında ve bundan sonra açacağı mağazalarda geçerli olacak.
Odunpazarı İlçe sınırları içinde yaşayan vatandaşların faydalanacağı bu indirim tutarları tütün ve kontör ürünlerini kapsamazken, indirimler toplam alışveriş tutarı üzerinde gerçekleştirilecek.

İNDİRİM KARTI İÇİN BAŞVURULAR HALK MERKEZLERİ VE HALK MASASI’NA YAPILACAK
İndirim kartına sahip olmak isteyen vatandaşların, indirim kartı başvuru formlarını doldurması gerekiyor. Vatandaşlar, indirim kartı başvuru formlarını 5 Şubat 2018 Pazartesi Gününden itibaren Odunpazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 11 Halk Merkezi’nden ve Halk Masası’ndan temin edebilirler.

KAZIM KURT: “ODUNPAZARI HALKI’NA BİRAZ DAHA EKONOMİK ALIŞVERİŞ YAPMA İMKANI SAĞLIYORUZ”

Protokol imza töreninde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, “Bugün Odunpazarı Belediyesi ile EDi-KOOP arasında yapmış olduğumuz iş birliği protokolüyle Odunpazarı Halkı’na biraz daha ekonomik alışveriş yapma imkânı sağlıyoruz. Bu protokol ile vatandaşlarımız bizden aldıkları indirim kartı ile normal alışverişlerde yüzde 5, kooperatifin indirimli dönemlerinde yüzde 2 indirim sağlayacaklar. EDİ- KOOP’umuzun Eskişehir’in değişik yerlerinde bulunan 6 şubesinde yapılan alışverişlerin tamamında geçerli olacak. Bu iş birliğinin arkasından EDİ-KOOP’un Odunpazarı Bölgesi’nde birkaç şube daha açması gündeme gelecek. Hayırlı uğurlu olsun. Ben çok teşekkür ediyorum. Kooperatiflerimizle iş birliği içinde bir çalışma yönetimi geliştirmemize yardım ettiniz. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

‘BALIKESİR GÜRE’DEKİ KAMPIMIZDA DA AYNI İNDİRİM SAĞLAYALIM”
EDİ-KOOP Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Alp, Odunpazarı Belediyesi sizin şahsınızda Eskişehir’e hem düşünce hem de hizmet anlamında büyük şeyler kattı. Bu anlamda EDİ-KOOP’u bir kardeş kuruluş olarak görmeniz, bizimle iş birliği içinde olmanız bize ayrıca bir gurur verdi. Ben sizin söylediklerinize ilaveten şunu da eklemek istiyorum; ‘Bizim Balıkesir Güre’de bir kampımız var. Bu sözleşmede yazmıyor ama Odunpazarı Belediyesi olarak vermiş olduğunuz kartlarla o kampa gönderdiğimiz kişilere aynı indirimi uygulayalım. Daha önce birlikte gidip, o bölgeyi gözlemleyelim. Odunpazarı Halkı’na sizin aracılığınızla o hizmeti de sunalım. Böyle bir fırsatı verdiğiniz için Odunpazarı Belediyesi Başkanı olarak sizin şahsınıza ve tüm Odunpazarı Belediyesi çalışanları EDİ-KOOP adına teşekkür etmek isterim.