Odunpazarı Belediyesi ve AÇEV arasında protokol imzalandı

Odunpazarı Belediyesi aydınlık geleceğin teminatı olan çocuklara yatırım yapmaya devam ediyor. AÇEV ve BADEP ile protokol imzalayan Odunpazarı Belediyesi, süper babalar yetiştirecek.

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt,  AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı)  ve BADEP (Baba Destek Eğitim Kursu) ile protokol imzaladı.

Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen imza törenine AÇEV sorumlusu Ahmet Çetin, Hasan Deniz ile BADEP sorumluları Özkan Demirkol, Ergin Sarıgöl katıldı. Protokol kapsamında Odunpazarı Belediyesinde çalışan erkek personellere BADEP (Baba Destek Eğitim Kursu) verilecek.

Verilecek bu kurs kapsamında; çocuk sahibi olan babaların, çocuğun gelişiminde önemli olduklarını fark etmelerini, çocukların ihtiyaçları ile ilgili bilgilenmelerini, çocukla ilgili uygun beklentiler edinmelerini, evdeki iş ve sorumluluk dağılımında demokratik tutumu benimsemelerini, evlilik ve aile içi iletişimi geliştirmelerini, edindikleri bilgi ve becerilerini çevrelerinde de kullanabilmelerini amaçlamaktadır. 14 hafta sürecek eğitimler, haftada bir gün yüz yüze yüze eğitim şeklinde gerçekleşecek.

Eğitimler grup ile sohbet, programda yer alan temalara bağlı olarak aktif katılımı destekleyecek şekilde yürütülecek. Kurs sonunda ise eğitimden geçen babalara sertifikaları törenle verilecek.

BAŞKAN KURT: “SÜPER BABALAR GELİYOR”

 Toplumdaki demokrasi, eşitlik ve çağdaş bireylerin temelinin ailede atıldığını belirten Kurt, yapılan bu çalışmayı Odunpazarı Belediyesi’nde hizmet içi eğitim olarak gördüklerini ifade etti. 14 hafta sonunda eğitimden geçen süper babalara sertifikalarını vereceklerini belirten Başkan Kurt, “Ülkemiz için gerekli olan ‘HAYIR’lı evlatları bu süper babaların yetiştireceğine inanıyorum” dedi.

 BELEDİYEDEKİ BABALARDAN YOĞUN İLGİ

Programa ilk başvurular Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarından ve Odunpazarı Belediyesi Kreşindeki öğrenci velilerinden geldi.

Önümüzdeki hafta başlayacak olan eğitimlerde Odunpazarı Belediyesinde Süper Baba adayları eğitimlerine başlayacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir