Odunpazarı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu dinleyenleri mest etti

Gerçekleştirdiği kültür sanat programları ile takdir toplayan Odunpazarı Belediyesi, yeni bir konserle müzik severlerle buluştu.

Odunpazarı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde konser programı düzenledi. Kenan Pekgöz’ün hazırlayıp – yönettiği konsere Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi Meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gerçekleştirilen konserde Türk Halk Müziği Korosu kaynak kişisi Aşık Veysel Şatıroğlu’nun olduğu Sivas yöresine ait “Güzelliğin On Para Etmez”, söz ve müziği İbrahim Dirlek’e ait solistliğini Tuğba Şen’in yaptığı Gaziantep yöresine ait “Antebin Kalesine” ve Söz ve Müziği Neşet Ertaş’a ait Kırşehir yöresine ait “Tatlı Dile Güler Yüze Doyulur mu” gibi eserler seslendirildi.

Konsere Mehmet Koçak (Gerçeki) konuk sanatçı olarak katıldı. Koçak sahnede Sözü Şah Hatai’ye ait Müziğini Mehmet Koçak’ın (Gerçeki) yaptığı “Gerekmez Bana” ve söz ve müziği kendine ait olan “Görünce Dostun Cemalini” isimli eserleri seslendirdi.

ATATÜRK’ÜN SESİNDEN ÇALIN DAVULLARI DİNLEYENLERİ DUYGULANDIRDI

Konserde ayrıca sürpriz bir an da yaşandı. Konserin bir bölümünde konseri dinlemeye gelen konuklara Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sesinden “Çalın Davulları” adlı Selanik Türküsü dinletildi. Atatürk’ün sesinden dinlenen türkü salonda duygu dolu anlat yaşattı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir