Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kümbetlilerle buluştu

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. BaşkanKurt, Çağlan ve Kayapınar, Alanyurtlular, Seyitgazi Ayvalı Köyü Derneği ve Emek Mahallesi’nde yapılan toplantıların ardından Kümbet Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile buluştu. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan Kurt, kendisine yönelten soruları cevapladı.

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Yenikent Mahallesi’nde bulunan Planet Halı Saha’da Kümbet Köylüleri Derneği ile bir araya geldi. Odunpazarı Belediye Meclisi CHP Grubu Başkanvekili Mahmut Süzen, Başkan Yardımcıları ve daire müdürlerinin de bulunduğu toplantıda Başkan Kurt, vatandaşların sorunlarını, şikâyetlerini ve isteklerini dinledi.

İşsizlikten, ekonomiye ve darbe girişimine kadar birçok konuya değinen Başkan Kurt, Türkiye’nin iyi yönetilmediğini söyledi. 16 Nisan 2017’de yapılan referandum ile Türkiye’nin siyasi yapısı ve sisteminin değiştiğini belirten Başkan Kurt, Türkiye’nin gidişatının iyi olmadığını kaydetti. Bu gidişata vatandaşların dur demesi gerektiğini ifade eden Başkan Kurt, “Türkiye’yi kurtarabilmemiz için sosyal demokrat bir iktidara, CHP iktidarına ihtiyacımız var” dedi.

“VİZESİZ AVRUPA DİYORDUK, ŞİMDİ AMERİKA 2019’UN OCAK AYINA RANDEVU VERİYOR”

Dış siyasete de değinen Başkan Kurt, “Bir tane dostumuz kalmadı. Güya sıfır sorundu, herkesle iyi ilişkiler içinde olacaktık. Vizesiz Avrupa diyorduk, şimdi Amerika 2019’un Ocak ayına randevu veriyor. Böyle bir noktaya geldik. Bunun sebebi iyi yönetilemememiz. Bunu düzeltmek için çaba göstermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Kümbet Köyü’nde yaşanan sit alanı sorununa da değinen başkan Kurt, konuyla ilgili şunları söyledi: “Köyün durumunu ben biliyorum. Milletvekiliyken de, belediye başkanı iken de gittim geldim köye. Kümbet Baba’yı gezdim, gördüm. Milletvekili iken oradaki sit alanı meselesini meclise taşıdım, sorunun çözümü için çaba harcadım. Şu anda Kümbet Baba’ya Büyükşehir Belediyesi’nin yapabileceği hiçbir şey yok. 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu belli. Birinci dereceden sit alanı denildiyse çivi bile çakamazsın. Bunu düzeltebilmek için de kuruldan izin alman gerekiyor, onların önerdiği projeyi uygulaman gerekiyor. Odunpazarı Tarihi Bölgedeki sit alanından bir farkı yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir