Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt: “Desteği çektiler ama biz başardık”

Odunpazarı Belediyesi Meslek ve Sanat Edindirme Kursları (OMEK) tarafından düzenlenen                      “Dönem Sonu Geleneksel El Sanatları Sergisi” açıldı. Açılışta konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, geçen sene Vilayet ve Halk Eğitim’in kendilerine destek vermekten vazgeçtiğini belirterek, “Ama biz başardık. Bu sergi de bunun kanıtı” dedi.

 

Tarihi Kurşunlu Külliyesi’nde yapılan sergiye, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, CHP Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Sibel Yeşildal, Odunpazarı Belediye Meclis Üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Serginin açılış töreninde konuşan Başkan Kurt, “1 yıl boyunca ürettiğiniz el emeği ürünler için hepinize teşekkür ediyorum, elinize sağlık. Bu kurslar sayesinde hem yeni işler öğrendiniz hem de zamanınızı iyi değerlendirdiniz. Umarım biz de bunları iyi değerlendirerek, sizlerin ya bir meslek edinmenize ya da aile bütçesine küçük de olsa bir katkı sağlamanıza yardımcı olabiliriz.” dedi.

 

“ESKİŞEHİRLİ HEDEFİ VE İNANCI DOĞRULTUSUNDA HER İŞİN EN İYİSİNİ YAPAR”

Geçmiş yıllarda OMEK’lerin çalışmalarının Vilayet, Halk Eğitim ve Odunpazarı Belediyesi işbirliğinde gerçekleştiğini ifade eden Başkan Kurt, “Ne yazık ki, geçen yıl Vilayet ve Halk Eğitim elini çekti, bize destek olmaktan vazgeçti. Sanki onlar olmayınca bu işler olmayacakmış gibi davrandılar. Ama biz başardık. Bu sergi de bunun kanıtı. Eskişehirli hedefi ve inancı doğrultusunda her işin en iyisini yapar. Nitekim şu anda Odunpazarı Belediyesi’ne verdiğiniz destekle birlikte en iyisini yaptık.” ifadelerini kullandı.

“BİZ ENGEL VE BASKIYI TANIMIYORUZ”

“Kim engellemeye kalkarsa kalksın hiçbir sonuç alamayacaktır.” diyen Başkan Kurt, sözlerine şu şekilde devam etti: “Siz ve biz birlikte çalıştığımız sürece her türlü kursu açarız, her türlü eğitimi yaparız ve inadına önümüzdeki sene daha da büyüğünü yapacağız. Şu anda Vadişehir, Yenikent ve OMEK merkez binada olmak üzere kurslarımızı sürdürdük. Önümüzde ki sene ya da yaz kurslarında, Büyükdere, Vadişehir, Ihlamurkent, Erenköy, Kırmızıtoprak, 71 Evler ve Gökmeydan’daki Halk Merkezlerimiz de buna ilave olacak. Binaları da kendimiz yapmak şartıyla bu çalışma ortamını hazırladık. Öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ediyorum, bu yıl göstermiş oldukları çabayı gayreti takdirle karşılıyorum. Seneye onlardan daha büyük çabalar ve gayretler bekliyorum. Fakat esas olan sizleriniz, Eskişehirli kadınlardır, biz bu işi birlikte gerçekleştiririz.”

 ERDAL ŞANLI’DAN BAŞKAN KURT’A PLAKET

Başkan Kurt’un konuşmasının ardından Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, 28 Mayıs tarihinde Han Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Bahar Çiçekleri Sanat ve Kültür Festivali’ne verdiği destekten dolayı Başkan Kurt’a plaket verdi.

Başkan Kurt, sergi açılışının öncesinde de OMEK eğitmenlerine gösterdikleri yoğun çabadan dolayı sertifika takdim etti.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Kurt ve davetliler sergiyi gezdi.

_MG_4959 _MG_4970 _MG_4982 _MG_4991 _MG_5052 _MG_5084 _MG_5160

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir