Küçük Sanayi Sitesi Bilgilendirme Toplantısı

Küçük Sanayi Sitesi’nin kaldırılmasıyla ilgili çalışmaların projelendirilmesi, bölgedeki tespitlerin yapılması ile ilgili işlerin yürütülmesi için çalışmalarına devam eden danışmanlık şirketi, Odunpazarı Belediyesi İmar ve Yapı Kontrol Müdürlüğü çalışanlarına konu hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Odunpazarı Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, başkan yardımcıları, müdürlük yetkilileri ile belediye çalışanları katıldı.

Uzun zamandır merkezdeki sanayisel dönüşüm kararı doğrultusunda bir çalışma yaptıklarını ve bu çalışmada da konuyla ilgili müdürlük çalışanlarını bilgilendirmek istedikleri için bu toplantıyı gerçekleştirdikleri belirten şirket yetkilileri, mevcut sanayide kimin hangi dükkânda hangi işi yaptığını, bölgede bulunan ev ve konutların durum tespitini yaparak bir rapor hazırladıklarını söyledi.

Bu rapora göre 1/5000’lik planları yani üst ölçekli plan denilen ve bu bölgelerde neler olabileceğini planladıklarını da belirten yetkililer planda kaç m2 konut yapılacağının, ne kadar nüfus getirileceğinin, kaç m2 yol yapılacağının belli olduğunun altını çizdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir