Kitap tutkunlarına Başkan Kurt’tan büyük destek

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Emek Halk Merkezinde düzenlenen programda kitap tutkunu öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrenci ve velilerin büyük ilgi gösterdiği ödül töreninde öğrencilerle kitap üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştiren Başkan Kurt, öğrencilere kitap ve satranç takımı hediye etti. Okunan kitap sayılarının ilerleyen dönemde daha da artacağına inandığını söyleyen Başkan Kurt, çocuklara, “Siz yeter ki okuyun ben size daha çok kitap alırım” dedi. Odunpazarı Belediyesinin kütüphane çalışmalarına verdiği önemin altını çizen Başkan Kurt, tüm kitap tutkunlarını Belediye kütüphanelerine davet etti.

ŞEHİTLERE YAZILAN ŞİİR DUYGULANDIRDI

Düzenlenen programda öğrencilerden birinin şehitler için yazdığı şiiri dinleyen Başkan Kurt ve veliler, duygu dolu dakikalar yaşadı. Öğrencinin anlamlı davranışı karşısında duygu dolu anlar yaşan Başkan Kurt, öğrenci ile birlikte şiir okudu.

TEKNOLOJİYİ KİTAP OKUYARAK SEVDİRİYORLAR

Emek Halk Merkezi bünyesinde Hacettepe Üniversitesi tarafından oluşturulan bilgisayar laboratuarında düzenlenen programda veli ve öğrencilere teknolojik gelişmeleri de yakından takip etmeleri gerektiğini söyleyen Başkan Kurt, bunun için Odunpazarı Belediyesinin vatandaşlara destek olduğunu kaydetti. Teknolojiyi kütüphane ve kitapla birleştirdiklerini kaydeden Başkan Kurt, “Çocuklarımız her iki alanda da bilgi sahibi oluyor. Teknolojiyi ve okuma sevgisini bir arada çocuklarımıza aşılıyoruz” dedi.

EMEK HER GEÇEN GÜN DAHA DA GELİŞİYOR

Programda Başkan Kurt’a Emek Mahallesine verdiği önemden dolayı teşekkür eden veliler, kendilerine sunulan imkânlarla Emek’in her geçen gün daha da geliştiğini vurguladılar. Özellikle kadın ve çocuklar için Emek Mahallesinde birçok yeni hizmetin Başkan Kurt’la birlikte hayata geçtiğini kaydeden bölge sakinleri, “Çocuklarımız sizlerin sayesinde her geçen gün yeni bilgiler ediniyor. Okullarında artık daha başarılılar. Kendilerine olan özgüvenleri arttı. Bunu da okuyarak sağladılar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir