Kazım Kurt’tan Hacı Bektaş Veli Derneği’ne hayırlı olsun ziyareti

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Hacı Bektaş Veli Derneği yeni Başkanı Cafer Onası ve yönetim kurulunu ziyaret ederek, “Hayırlı olsun” dedi.
Kazım Kurt, geçtiğimiz haftalarda yapılan genel kurul sonrasında Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı seçilen Cafer Onası ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Dernek yöneticileri ile inanç önderlerinin bulunduğu ziyarette Başkan Kurt, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Dernek yöneticilerinin sıkıntı ve taleplerini de dinleyen Başkan Kurt, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti. Alevilerin, Türkiye’de ayrımcılığa maruz kaldığını belirten Başkan Kurt,AİHM verdiği bir kararla Alevilere ayrımcılık uygulandığına hükmettiğini hatırlattı. Odunpazarı Belediye Meclisinde aldıkları kararla Cemevleri’nin ibadethane sayılmasını ve diğer ibadet yerlerine tanınan haklardan yararlanmasını sağladıklarını vurgulayan Başkan Kurt,“Alevi yurttaşlarımızın eşit yurttaşlık ve inanç özgürlüğü temelindeki tüm talepleri karşılanmalı. Bir an önce Cemevlerine ibadethane statüsü verilmesi gerekiyor. Türkiye bütün inançların özgürce kendini ifade ettiği bir ülke olmalı. Biz bu güzel ülkede kardeşçe, barış içinde yaşayabilmeliyiz” dedi.