Kazım Kurt Yahnikapanlılar ile buluştu

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Yahnikapanlılar ile bir araya geldi. Buluşmaya Gökmeydan Mahallesi’nde yaşayan çok sayıda Yahnikapanlı vatandaş katıldı. Yahnikapanlılar ile sohbet eden Başkan Kurt, onların istek ve şikayetlerini de dinledi. Kendisine sorulan sorulara da cevap veren Başkan Kurt, Yahnikapanlılardan 31 Mart’ta gerçekleşecek seçimler için destek istedi.

“SEÇİMLERDE SANDIĞA GİTMEK ÖNEMLİ”

Eskişehir’in Türkiye’de yerel yönetimlerde en önde gösterilen bir şehir olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, merkezdeki üç belediye ve taşradaki iki belediye ile ciddi işler yaptıklarını söyledi. Doğru işler yaparak Eskişehir’i yaşanabilecek bir şehir haline getirdiklerini kaydeden Başkan Kurt, “Bunda sizin payınız çok, katkınız çok. Sadece oy vermekle kalmıyorsunuz bize siyaseten de destek veriyorsunuz, ama bu seçimlerde sandığa gitmek çok önemli. Hem merkezdeki hem taşradaki belediyelere almamız lazım. Biz belediye olarak Gökmeydan Mahallesi’nde iyi işler yaptık. Klasik belediye işleri olan yol ve tretuvar çalışmaları yaptık ama başka başarılı işlere de imza attık. Yıllardır izbe halde kalan eski lunapark alanı sorununu çözerek oraya Cumhuriyet Parkı’nı yaptık. Pazar yeri alanında boş duran yeri, işe yarar bir hale getirdik. Gelecek dönemde de çalışmalarımıza devam edeceğiz ve Gökmeydan’ın hiçbir sorunu, sıkıntısı kalmayacak” dedi.

“BU SALDIRILARIN İYİ OKUNMASI GEREKİYOR”

Odunpazarı’nda sosyal demokrasiye, emeğe, işçiye ve memura sahip çıkan belediye başkanı olmasının bazı kesimleri rahatsız ettiğini belirten Başkan Kazım Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Biz burada bir dönem daha kalırsak bu iş artık aynı Tepebaşı, Büyükşehir gibi kalıcı hale geleceğini bildikleri için bir an önce halledelim ve burayı geri alalım diyorlar. Geçen seçimde biz burayı AKP’ den aldığımız için, geri almak istiyorlar. Dolayısıyla da bize saldırıyorlar.  Odunpazarı’nda İyi Parti, DSP, Saadet, Vatan Partisi aday çıkarıp, bize saldırıyor. Bunun iyi okunması gerekiyor. Doğru bir şehirde yaşamak istiyorsak, merkezdeki belediyeler ile taşradaki ilçeleri de almamız lazım. Büyükşehir Meclisi’nde çoğunluğu sağlamamız için bu önemli.”