Kazım Kurt: “Türkiye’nin geleceği gençliktedir”

Odunpazarı Belediyesi Yıldıztepe, Göztepe ve Büyükdere Mahallesinin kesişme noktası olan 75.Yıl Parkı’na gençlerin kişisel ve mesleki gelişimi için Gelecek Atölyesi açtı. Oyunculuktan diksiyona, youtube video eğitiminden vurmalı çalgılara kadar birçok dalda ücretsiz atölyelerin yer aldığı ‘Gelecek Atölyesi’nin açılışında konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Türkiye’nin geleceği gençliktedir. Eğer demokratik, sosyal, hukuk devletine inanan gençleri yetiştirebilir isek sistemimizi kurtarırız. Aksi takdirde işin sonu kötüdür. Bu kötülüğe dur diyecek olan gençlerdir” dedi.

Gençliğe büyük önem veren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, gençlerin kişisel ve mesleki gelişimi için gerçekleştirdiği özel hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Odunpazarı Belediyesi tarafından Göztepe Mahallesi 75. Yıl Parkı’na yapılan ‘Gelecek Atölyesi’nde; oyunculuk, fotoğraf, youtube video eğitimi, diksiyon, grafik-tasarım, metin yazarlığı, şan, vurmalı çalgılar, gitar, görsel sanatlar ve etkili iletişim dallarında atölyeler düzenleniyor. Gelecek Atölyesi’nin gerçekleştirilen açılış törenine CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) İzcilik Kulubü öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan Başkan Kazım Kurt, gençliğin Türkiye’nin geleceği olduğunu söyledi. Türkiye’nin demokratik, sosyal, hukuk devletine inanan gençler ile kurtulabileceğini ifade eden Başkan Kurt, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Odunpazarı Belediyesi bünyesinde bulunan her türlü imkânı en iyi şekilde değerlendirmek için çabalıyor. Bu park yıllar önce yapılmış, ancak verimli bir şekilde kullanılmamış. Biz bunu topluma kazandırmanın formülünü geliştirdik. Parkların kamuya ait olması, ticarethane olmaması gerektiğini düşünüyoruz. O nedenle burası bundan sonra gençliğin merkezi olsun istiyoruz. Bu mahalleri bu bölge bizim gençliğimizin merkezi idi. Geçmişte Eskişehir’in en ilerici hareketleri, en devrimci hareketleri bu mahallelerde oluştu. Ne yazık ki bu park atıl bir biçimde hiçbir işe yaramadan duruyordu. Şuanda gençlerimizin yaptığı çalışmalarla çok güzel bir hale geldi. Biz de onu gençlerimizin geleceği için kullanabileceğimiz mekân olsun istedik. Eskişehir’de kadınları, çocukları mutlu olan bir Odunpazarı diye başladığımız yolda gerçekleştirdiğimiz hizmetlerle bu hedefimize ulaştık. Şimdi sıra aradaki gençlerimizi de bu işin içine katmak. Üniversite kenti olan Eskişehir’de gençlerimizin toplumla iç içe yaşamasını sağlamak istiyoruz. Başka şehirlerde bizden daha çok öğrenci var. Kütahya’da, Afyon’da Eskişehir’deki kadar üniversite öğrencisi var, ama ne yazık ki onlar kampuste yaşıyor. Eskişehir’de öğrenciler içimizde yaşıyor. Biz de öyle olmasını istiyoruz. Biz onlarla birlikte yeni yeni projeler geliştirelim, onlarda yaşadıkları bu bölgelere ışık saçsınlar, istiyoruz. O nedenle burayı açtık. Önemli olan bu mekânın yaşatılabilmesidir. Cıvıl cıvıl, 24 saat iş üreten bir merkez olsun istiyoruz. Sanat, kültür, edebiyat, şiir ne gerekiyorsa; sinema, fotoğraf… Gençlerimizi geleceğe taşıyacak atölyeler burada. Ben buradaki eğitimlere katılan, bundan sonra katılacak bütün gençlere gelecekte başarılar diliyorum. Türkiye’nin geleceği gençliktedir. Eğer demokratik, sosyal, hukuk devletine inanan gençleri yetiştirebilir isek sistemimizi kurtarırız. Aksi takdirde işin sonu kötüdür. Bu kötülüğe dur diyecek olan gençlerdir. Gençlere güveniyoruz, onları seviyoruz.”

Başkan Kurt’un konuşmasından sonra ESOGÜ İzcilik Kulübü İzmir Marşı ve İzcilik Marşını okudu. Ardından da Gelecek Atölylesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Başkan Kazım Kurt ve beraberindekiler, daha sonra Gelecek Atölyesi’ni ve 75. Yıl Parkı’nı gezdi.

Açılış töreninde Sahnefon’da yerini aldı. Alakarga müzik grubu Sahnefon’da sahneye çıkarak açılış törenine katılanlar müzik ziyafeti sundu.