Kazım Kurt: “Tarihi iyi bilmek, geçmişi doğru yorumlamak, bugüne ışık tutacak, geleceği güçlenerek karşılamanızı sağlayacaktır”

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, CHP Eskişehir İl Gençlik Kolları ile bir araya geldi.

Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen görüşmeye CHP Eskişehir İl Gençlik Kolları Başkanı Berke Akyel ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Geleceğin gençler tarafından şekillendirileceğini söyleyen Kazım Kurt, “Bu sizin en büyük sorumluluğunuz olmalı. Bu nedenle de bir araya gelerek fikir üretmeli, kişisel gelişiminize önem vererek ülke yönetiminde söz sahibi olabilmelisiniz. Gençler, dün olduğu gibi bugünde ülkemizde bağımsızlık ve demokrasi bayrağını yükseklere taşımaktadır. Mustafa Kemal Atatürk, gençleri devrimlerin ve rejimin bekçisi olarak görmüştür. Atatürk’ün yaşamından ve yaptıklarından, büyük başarılarından öğrenilecek çok şey, çıkarılacak büyük dersler var. Her Türk gencinin Nutuk’u mutlaka okuması gerekir. Bu, her Türk gencinin görevi ve sorumluluğudur. Unutmamalısınız ki, tarihi iyi bilmek, geçmişi doğru yorumlamak, bugüne ışık tutacak, geleceği güçlenerek karşılamanızı sağlayacaktır” dedi. Başkan Kurt, CHP Eskişehir İl Gençlik Kollarına çalışmalarında başarılar diledi.

Başkan Kurt’a projelerini anlatan Eskişehir İl Gençlik Kolları Başkanı Berke Akyel, gençliğin siyasette daha aktif rol oynaması için çalışacaklarını kaydetti. Akyel, Odunpazarı’nda gençler için yaptığı çalışmalardan dolayı Kazım Kurt’a teşekkür etti.