Kazım Kurt: “Size her zaman yardımcı olmak bizim birinci görevimiz”

Eskişehir İşitme Engelliler Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, 40. Kuruluş yıl dönümünü düzenlediği balo ile kutladı. Baloya katılan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,  Odunpazarı Belediyesi’ne ait kreşlerden birinde işitme engelli çocuklar için bir sınıf oluşturmayı planladıklarını söyledi.

Eskişehir İşitme Engelliler Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin yeni başkanı Fatih Arslan’a başarılar dileyen Başkan Kurt, bir derneğin 40 yıl boyunca açık kalmasını sağlamanın zor bir iş olduğunu söyledi. Engelli derneği için bu durumun daha da zor olduğuna dikkat çeken Başkan Kurt, dernek üyelerini ve yöneticilerini tebrik etti.

Odunpazarı Belediyesi olarak Eskişehir İşitme Engelliler Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’ni desteklemeye devam edeceklerini ifade eden Başkan Kurt, derneğin eski başkanı İsmail Tek’in Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu Başkanı olduğunu hatırlattı. Bu durumun Eskişehir açısından büyük bir avantaj olduğunu söyleyen Başkan Kurt, Tek’i tebrik etti.  Başkan Kurt, “Onun çabalarıyla Eskişehir’de biraz daha farklı işler yapalım, biz birlikte bunu yapmaya hazırız. Size her zaman yardımcı olmak bizim birinci görevimiz. Odunpazarı Belediyesi’ne ait kreşlerden birinde işitme engelli çocuklar için bir sınıf yapmayı planladıklarını anlatan Başkan Kurt, “Umarım, bu planımızı gerçekleştiririz, siz de rahat edersiniz biz de görevimizi yapmış oluruz” dedi.