Kazım Kurt: Seçimlerden Türkiye’mize bol demokrasi, insan hakları ve özgürlük içeren bir sonuç bekliyorum

Odunpazarı Belediyesi mahallelerde gerçekleştirdiği iftar programlarına Orhangazi Mahallesi ile devam etti.

Odunpazarı Belediyesi; 75. Yıl, Gündoğdu, Emek ve Yenikent Mahallesi’nde gerçekleştirdiği iftar yemeğinin ardından Orhangazi Mahallesi’nde iftar yemeği verdi. Orhangazi Mahallesi Muhtarlığı yanındaki alanda gerçekleştirilen iftar programına; CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediyesi Başkanı Av. Kazım Kurt, CHP Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Aysun Doğramacı, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, CHP Eskişehir Milletvekili Adayları Engin Çakmak, Sibel Yeşildal ve Metin Tomsuk ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“ORHANGAZİ’YE YENİ BİR HALK MERKEZİ BİNASI YAPIYORUZ”

Başkan Kazım Kurt, iftar programında yaptığı konuşmada, “Eskişehir’de birçok yerde iftar programları var. Biz de Odunpazarı Belediyesi olarak bugün Orhangazi Mahallesi’nde iftar soframızı kurduk. Hem Milletvekili adaylarımızla hem parti yöneticilerimizle sizlere geldik. Dertleşeceğiz, konuşacağız beraber çözüm üreteceğiz ama önümüzdeki günlerde Türkiye için önemli işler yapacağız. Hepinizin çok dikkatli olup çok iyi düşünmesi lazım. 24 Haziran seçimlerinde Türkiye’mize bol demokrasi, insan hakları ve özgürlük içeren bir sonuç bekliyorum. Buna katkı sunacağınıza eminim. Orhangazi Mahallemizde hep birlikte bir üretim yapmak durumundayız. Orhangazi Muhtarımızla da paylaştım. Bu alana güzel bir halk merkezi binası yapıyoruz. Yılbaşına kadar bitirmeyi planladığımız Halk Merkezi’nde gençlerimiz, çocuklarımız, kadınlarımız her türlü sosyal ihtiyacımı giderecek şimdiden hepinize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı iftar programında oruçlarını açan vatandaşlar, dileklerini ve sıkıntılarını birebir Başkan Kurt’a iletti. Vatandaşlar ile bir süre sohbet eden Başkan Kurt; vatandaşların dilek, şikâyet ve isteklerini dinledi.

İftar programının ardından Başkan Kurt ve CHP Eskişehir Milletvekili Adayları Utku Çakırözer, Engin Çakmak, Sibel Yeşildal ve Metin Tomsuk ile kahveleri gezerek vatandaşlarla bir araya geldi. 24 Haziran’da gerçekleşecek seçimlerin Türkiye için hayati önem taşıdığını kaydeden Başkan Kazım Kurt, herkesin bu bilinçle oy kullanması gerektiğini söyledi.

 SIRADA OSMANGAZİ MAHALLESİ VAR

Odunpazarı Belediyesi Ramazan etkinlikleri, mahallelerde verilecek iftar yemekleri ile devam edecek. Bir sonraki iftar programı 30 Mayıs 2018 Çarşamba Günü (Bugün) Osmangazi Mahallesi Eski Muhtarlık Yanında gerçekleşecek.

Odunpazarı Belediyesi’nin Merkez Mahallelerdeki İftar Programı ise şöyle:

01 Haziran 2018 Cuma Günü Vişnelik Mahallesi Atatürk Bulvarı MİGROS Karşısı

04 Haziran 2018 Pazartesi Günü Gökmeydan Mahallesi Spor Parkı Yanı

05 Haziran 2018 Salı Günü Büyükdere Mahallesi Cemevi Toprak Saha

06 Haziran 2018 Çarşamba Günü Erenköy Mahallesi Açık Pazar Yeri

07 Haziran 2018 Perşembe Günü Kırmızıtoprak Mahallesi Halk Merkezi Önü Vişne Sok.

08 Haziran 2018 Cuma Günü Vadişehir-Ihlamurkent Mahallesi Ihlamurkent Halk Merkezi Önü Nevruz Cad.

09 Haziran 2018 Cumartesi Günü Huzur Mahallesi Devlet Hastanesi Üstü Otopark Yanı

11 Haziran 2018 Pazartesi Günü Odunpazarı Meydanı Hicri Sezen Parkı