Kazım Kurt: “Önemli olan temizlemek değil kirletmemek”

Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Kent Konseyi ile birlikte15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle farkındalık etkinliği düzenledi. Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un da katıldığı etkinliğe TEMA ve AKUT temsilcileri de destek verdi. Vatandaşların da yer aldığı etkinlikte, katılımcılar Tarihi Bölgede çöp topladı.

Etkinlikte konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, farkındalık yaratmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Odunpazarı Belediyesi olarak temiz bir Odunpazarı  ve temiz bir çevre için ciddi bir mücadele içerisinde olduklarını kaydeden Başkan Kurt, “Bugün burada Eskişehirli çevreci dernekler var. Duyarlı yurttaşlarımız burada. Bugün Odunpazarı Tarihi Bölgesini tek tek temizlemek suretiyle bir dikkat çekmek istiyoruz. Farkındalık yaratmak istiyoruz. Esas olan çevreyi temizlemek değil, kirletmemek. Bunu hemşehrilerimizin duyarlılığına bırakıyoruz. Daha dikkatli olmamız gerektiğini söylüyoruz” dedi.

ZAMANINDA ÇIKARILMAYAN ÇÖPLER ÇEVRE KİRLİLİĞİNİ ARTIRIYOR

Zamanında çıkarılmayan çöpler yüzünden ekstra emek harcamak zorunda kaldıklarını belirten Başkan Kurt, zamanında çıkarılmayan çöplerin çevre kirliliğini daha da artırdığına dikkat çekti. Başkan Kazım Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bizim zamanında çıkmayan çöpleri toplamak için ekstra bir emek ve para harcadığımızı bütün Eskişehirlilerin bilmesini istiyorum. Çöpleri zamanında çıkarırsak biz zamanında toplarız. Kamuya ait alanları, açık alanları kirletmesinler.”

Konuşmaların ardından Başkan Kurt ve etkinliğe katılanlar Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde çöp topladı.