Kazım Kurt: “İşçi Sınıfının Her Zaman Yanındayız”

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, işçilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Daha önce Selka Beton işçileri ile buluşan Başkan Kurt, son olarak LAVA Demir Döküm Fabrikasını ziyaret etti. Lava demir döküm tencere ve tavalarını üreten işçilerle buluşan Başkan Kurt, metal iş kolunun zor ve ağır bir işkolu olduğunu vurguladı. Başkan Kurt, iş güvenliğinin hayati önem taşıdığına dikkat çekti.

Fabrikayı gezen Başkan Kurt, yemekhanede yemek yiyen, makine başında çalışan işçileri tek tek ziyaret etti. İşçilerle sohbet eden Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin işçi ve emekçilerin her zaman yanında olduğunu belirtti. Metal iş kolunun en ağır iş kollarından biri olduğunu söyleyen Başkan Kurt, iş sağlığı ve iş güvenliğinin önemine dikkat çekti. “Bizim için emek en yüce değer. Odunpazarı Belediyesi olarak her zaman işçi sınıfının yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. İşçi sınıfı ile beraber emek sömürüsüne, kuralsız ve esnek çalışmaya karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Odunpazarı Belediyesi’nde yönetime gelir gelmez yaptığımız ilk işlerden biri taşeron işçilerin sendikalaşmasının önündeki engelleri kaldırmak oldu. Ve onlarla toplu iş sözleşmesi yaptık. Maaşları artık zamanında yatıyor.  Şimdi Odunpazarı Belediyesi’nde sendikasız işçi ve memur kalmadı” dedi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un ziyaretinde duydukları memnuniyeti dile getiren işçiler, “Bir belediye başkanının fabrikada çalışan işçileri ziyaret etmesi, onlarla sohbet etmesi alışılmış bir şey değil. Kendisine bizi ziyaret ettiği için teşekkür ederiz” dedi.