Kazım Kurt: “İnat için değil, spor ve sağlık için baleyi destekliyoruz”

Odunpazarı Belediyesi, 2017 yılında başlattığı Bale Rüzgarı adlı etkinliğin üçüncüsünü gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan Başkan Kazım Kurt, “Hiç kimseye inadına bir şey yapmıyoruz. İnandığımız için baleyi ve sanatı destekliyoruz”” dedi.

Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen 3’üncü Bale Rüzgarı etkinliğine; Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra çok sayıda Eskişehirli sanatsever katıldı. 14 balerinin yer aldığı gösteride, her dans öncesi slayt gösterisi yapılarak 3’üncü Bale Rüzgarı’nda nasıl hazırlanıldığı anlatıldı.

Koreograflığını Elif ve İlker İlik’in yaptığı 3’üncü Bale Rüzgarı’nda, Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde açılan bale atölyelerinde 4 yıl boyunca eğitim alan öğrenciler performanslarını sergiledi. 3’üncü Bale Rüzgarı’nda öğrenciler bale ve jimnastik gösterileri yaptı. Aylar öncesinden bu gösteriye hazırlanmaya başlayan öğrenciler, 3’üncü Bale Rüzgarı’na katılanlara Devlet Opera ve Balesi tadında bir gösteri sundu. Etkinliğe katılan vatandaşlar öğrencilerin gösterisinden oldukça etkilenirken, öğrencilerin performansları ise uzun bir süre alkışlandı.

 “BİZ, İNSANLAR İÇİN GÜZEL, ESTETİK OLAN HER ŞEYİ DESTEKLİYORUZ”

Gösterilerin ardından konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, hiç kimseye inadına bir şey yapmadıklarını söyledi. İnandıkları için baleyi ve sanatı desteklediklerini kaydeden Başkan Kurt, “Bu çocukların her gün biraz daha geliştiğini görüyoruz. 4-5 ay önce Emek Mahallesi’nde bir kadın arkadaşımız bana, ‘Başkanım siz kaybederseniz baleyi kapatacaklarmış’ dedi. Ben de o zaman kaybettirmeyin, dedim ve kaybettirmediniz, teşekkür

ederim. Baleyi, bu küçücük çocukları bile farklı değerlendiren zihniyeti Eskişehir’e sokmadık. Umarım Türkiye’den de göndereceğiz. Biz, insanlar için güzel, estetik olan her şeyi destekliyoruz. Burada hem sporu hem sanatı hem estetiği hem de inceliği gördük. Ben öğretmenlerimize, çocuklarımıza teşekkür ediyorum. En çok da velilerimize teşekkür ediyorum, hem çocuklarınızı hem de bizi desteklediniz” dedi.