Kazım Kurt Emek esnafını ziyaret etti

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Daha önce çeşitli zamanlarda esnaf, işçi ve taksicilerle bir araya gelen Başkan Kurt, son olarak Emek Mahallesi’nde bulunan işyerlerini ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla buluşan Başkan Kazım Kurt, onlarla uzun uzun sohbet etti. Başkan Kurt, esnaf ve vatandaşların istek ve şikâyetlerini dinleyerek notlar aldı.

Ziyaret sırasında 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerden ekonomik krize birçok konuda vatandaşlarla sohbet eden Başkan Kurt, yerel seçimlerde Emek Mahallesi sakinlerinden destek istedi. Gerçekleşecek yerel seçimlerin Eskişehirliler için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, vatandaşların neyi kaybedeceklerini düşünerek oy kullanmasını istedi. Ekonomik krize de değinen Başkan Kurt, ekonomik krizin işçi, memur, emekli, öğrenci, esnaf toplumun tüm kesimlerini etkilediğini ifade etti.

Yaşanan ekonomik krizin nedenin AKP’nin yanlış ekonomi politikaları olduğunu vurgulayan Başkan Kazım Kurt, gittiği fabrika, esnaf ve ev ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya geldiğine dikkat çekti. Bu ziyaretlerde vatandaşların en çok ekonomik krizden şikayetçi olduğunu söyleyen Başkan Kurt, “Meyve ve sebzeye yapılan zamlar, vatandaşları daha da zor duruma düşürdü. Uzmanlar, yerel seçimlerden sonra Türkiye’yi ekonomik olarak daha zor bir dönemin beklediğini söylüyor. Önümüzdeki günler vatandaşlarımız ve esnafımız için daha da zor geçecek” dedi.