Kazım Kurt: “Ekonomik krizden muhasebeci ve mali müşavirler de etkilendi”

Odunpazarı belediye Başkanı Kazım Kurt, demokratik kitle örgütleri, sendika ve meslek örgütleri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Kurt son olarak Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı (ESMMMO) ziyaret etti.

ESMMMO Başkan Neşet Ertoy ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nde son 5 yılda yaptıkları çalışmaları anlattı. Odunpazarı Belediyesi’ni 5 yıl boyunca katılımcı, sosyal demokrat, şeffaf ve hesap verebilen bir anlayış ile yönettiklerini söyledi. Yeni dönemde bu anlayışların gelişerek devam edeceğini belirten Başkan Kurt, demokratik kitle örgüleri, sendika ve meslek odaları ile birlikte çalışmalar yapacaklarına değindi. Başkan Kurt, yeni dönemde hayata geçirecekleri projeler hakkında bilgi verdi. Konuşmasında yaşanan ekonomik krize de değinen Başkan Kurt, ekonomik krizin toplumun tüm kesimlerini etkilediğini kaydetti. Başkan Kurt, kriz nedeniyle birçok fabrika ve iş yerinin kapandığına dikkat çekerek, çok sayıda işçi ve emekçinin işsiz kaldığını söyledi. Başkan Kurt, bu durumdan muhasebeci ve mali müşavirlerin de etkilendiğini ifade etti.

Başkan Kurt’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden ESMMMO Başkanı Neşet Ertoy, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a Odunpazarı ve Eskişehir Halkı için yaptığı çalışmalar nedeniyle teşekkür etti. Ertoy, Başkan Kurt’a 21 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerde başarılar diledi.