Kazım Kurt 8 Mart’ı tatil ilan etti

Sosyal demokrat bir anlayışla yönetilen Odunpazarı Belediyesi, örnek çalışmalarına devam ediyor.

Kadınlara pozitif ayrımcılık tanıyan çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Odunpazarı Belediyesi şimdi de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlarına tatil ilan etti.

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un özel izni ile bundan sonra 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Odunpazarı Belediyesi’nin kadın işçileri yarım gün izinli sayılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kurt, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Kadın emeğinin günü. Ne yazık ki toplumumuzda kadının emeği görünmüyor. Kadına yönelik şiddet her geçen gün artıyor. Sadece Şubat Ayında 47 kadın öldürülmüş. Daha dün İstanbul’da bir kadın, kocası tarafından öldürüldü. Alınmayan önlemler, yeterli olmayan cezalar nedeniyle şiddet, tecavüz, taciz artarak devam ediyor. Bu tabloyu kabul edemiyoruz. Kadın arkadaşlarımız için bir şeyler yapmak istedik ve 8 Mart’ı onlar için tatil ilan ettik. Kadın arkadaşlarımız da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün tüm bu sorunların aşılmasında bir kutlama değil, mücadele günü olduğunu unutmasınlar. 8 Mart’ın tüm dünya kadınlarına eşit haklar ve özgürlükler getirmesi dileğiyle” dedi.

Kendilerini özel hissettiklerini belirten Odunpazarı Belediyesi kadın işçileri, “Çok düşünceli bir hareket. Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.