Kazım Kurt: “5 yılda 100 kreş açacağız”

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikaları ziyaret etmeye devam ediyor. Daha önce birçok fabrikayı gezerek işçilerle bir araya gelen Başkan Kurt, son olarak Benli Geri Dönüşüm Fabrikasını ziyaret etti. İşçilerle buluşan Başkan Kurt, onlarla bir süre sohbet etti. İşçilerin istek ve şikâyetlerini de dileyen Başkan Kurt, kendisine yöneltilen sorulara da cevap verdi.

“İŞÇİLERİN HAKLARINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İşçilere Odunpazarı Belediyesi’nde 5 yıl boyunca yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nde çalışan tüm işçi ve emekçilerin sendikalı olduğunun altını çizdi. Göreve gelir gelmez taşeron işçilerin sendikalaşması önündeki engelleri kaldırdıklarını vurgulayan Başkan Kurt, “Emek en yüce değer. Odunpazarı Belediyesi olarak bizle bunun bilincindeyiz ve işçilerin haklarını savunmaya devam edeceğiz” dedi. 5 yılda Odunpazarı’nın 11 farklı mahallesine halk merkezleri açtıklarını söyleyen Başkan Kurt, bu halk merkezlerinde çok farklı branşlarda atölyelerin yer aldığını belirtti. Halk Merkezlerindeki bu atölyelere 15 bin kişinin gittiğini kaydeden Başkan Kurt, gelecek dönemde her mahalleye halk merkezi açacaklarını ifade etti.

“ÇALIŞAN KADINLARIN EN BÜYÜK PROBLEMİ KREŞLERİN YETERSİZ OLMASI”

Kadın işçi ve emekçilerin en büyük problemlerinden birinin de kreş sorunu olduğunu dile getiren Başkan Kurt, “Çalışan kadınların en büyük problemi kreşlerin yetersiz olması. Biz bu sorunu gördük ve Odunpazarı’na 5 tane kreş ve çocuk merkezi açtık. Yeter mi, yetmez.

Gelecek dönemde de Odunpazarı’na 5 yılda 100 kreş açacağız. Eskişehirli kadınlar huzurla, gözleri arkada kalmadan çocuklarını kreşlerimize bırakabilecek. Eskişehir’de kadınlar daha özgür ve mutlu olacak” şeklinde konuştu.

Konuşmasında yaşanan ekonomik krize de değinen Başkan Kazım Kurt, ekonomik krizden en çok işçi ve emekçilerin etkilendiğini söyledi. Aldıkları maaşlarla geçinmekte zorlanan işçi ve emekçilerin maaşlarının her geçen gün eridiğini vurgulayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Bugün Türkiye’de çekmiş olduğumuz sıkıntıların tamamının sorumlusu Türkiye’yi yöneten partidir. 17 yıldır ezici bir çoğunlukla iktidar olanlar, eğer hala sorunları çözemediyse ve bundan sonra çözeceğim diyorsa, inandırıcı olmaz. Bugün yaşadığımız ekonomik sıkıntıların tek nedeni de iktidarın yanlış ekonomi politikası. Bir an önce bu yanlıştan vazgeçilmeli” diye konuştu.