Kardeş kent Razgrad’dan Kazım Kurt’a ziyaret

Odunpazarı Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Bulgaristan’ın Razgrad kentinin Belediye Başkan Yardımcısı Erdinç Hasanov Odunpazarı Belediyen Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti.

Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette Hasanov ile Kurt bir süre sohbet etti. Ziyaret, samimi bir ortamda gerçekleşti. Odunpazarı Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Razgrad Belediye Başkan Yardımcısı Erdinç Hasanov, Odunpazarı Belediyesi’nin birçok çalışmasını rol model aldıklarını kaydetti. Hasanov, Başkan Kurt’a çalışmalarında başarılar diledi.

Hasanov’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kazım Kurt, Razgrad Belediyesi’nin Odunpazarı’nın kardeş belediyesi olduğunu vurguladı. Odunpazarı’nda çok sayıda Rumeli Balkanlarından gelen soydaşın yaşadığını belirten Başkan Kurt, “Bulgaristan ile güçlü bağlantıları olan bir ilçeyiz. Rumeli Balkanları ile ilişkilerimizi çok önemsiyoruz. Razgrad ile kardeş şehir ilişkilerimize, Avrupa’da iki kardeş ülke ve iki kardeş kent olarak devam edeceğiz. Ben bir kez daha nazik ziyaretlerinden dolayı Erdinç Hasanov’a teşekkür ediyorum” dedi.