Gündoğdu’da Ramazan bereketi

Odunpazarı Belediyesi tarafından hazırlanan iftar programları devam ediyor. Orhangazi, 75. Yıl, Emek ve Ihlamurkent Mahallesi’nde yapılan iftar programlarının ardından son olarak Gündoğdu Mahallesi’nde iftar yemeği verildi.

Gündoğdu Mahallesi Kapalı Pazar yerinde gerçekleşen iftar programına, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Gündoğdu Mahalle Muhtarı İbrahim Akdağ, başkan yardımcıları ve daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Gündoğdu Mahallesi’nde gerçekleşen ve binlerce kişinin katıldığı iftar programında oruçlarını açan vatandaşlar verilen hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Yemek esnasında ve sonrasında Başkan Kurt’la sohbet eden vatandaşlar, istek ve şikâyetlerini de ilettiler.

“AYDINLIK GÜNLERDE BİRLİKTE OLMAK UMUDUYLA”

İftar yemeğinin ardından konuşma yapan Başkan Kurt, “Ramazan ayında artık gelenekselleşmiş hale gelmiş olan iftar yemeklerinden birini de sizin mahallenizde yapıyoruz. Oruçlarınız kabul olsun. Hem birbirimizi tanıma hem de birbirimizle dayanışma açısından önemli günler olduğunu düşünüyorum. Mahallelerde her türlü etkinliği birlikte yapalım, birlikte değerlendirelim. Özellikle bir ramazan iftarlarını, iftardan sonra da bir eğlence haline getirelim istiyoruz. Ancak Türkiye’nin yönetimi çok yanlış işler yapıyor. Türkiye şuanda neredeyse iç savaş halinde. O nedenle her gün şehit, her gün cenaze, her gün zulüm. Artık huzurlu bir günümüz kalmadı. Umarım bundan sonra böyle şeyler olmaz. Umarım Dünya’da barış, yurtta barış diyen Atatürk’ün ilkesi Türkiye’de egemen kalır. Bu doğrultuda aydınlık günlerde birlikte olmak umuduyla hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

SIRADA ERENKÖY VAR

Odunpazarı Belediyesi Ramazan etkinlikleri, her hafta farklı iki bölgede yapılacak iftar programları ile devam edecek. Bir sonraki iftar programı ise 27 Haziran 2016 Pazartesi günü Erenköy Mahallesi Açık Pazar Yeri’nde yapılacak.

IMG_9058 IMG_9064 IMG_9123 IMG_9157 IMG_9168 IMG_9174 IMG_9183

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir