Gent Belediye Başkan Yardımcısı Tapmaz, Başkan Kurt’u ziyaret etti

Belçika Gent Büyükşehir Belediyesi Refah, Sağlık ve Eşit Haklar’dan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’u ziyaret etti.

Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Kurt ile Tapmaz bir süre sohbet etti. Odunpazarı Belediyesi’nin projeleri ve gerçekleştirdiği çalışmaları Tapmaz’a anlatan Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin özellikle kadınlar ve çocuklar için örnek çalışmalara imza attığını söyledi. Odunpazarı Belediyesi’nin sosyal demokrat bir anlayış ile yönetildiğini belirten Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediyesi, özellikle kadınların ve çocukların kendilerini geliştirebilmeleri için 11 mahallede halk merkezi açtı, bu halk merkezlerinin her birinde kütüphane var. Bu halk merkezlerinde ücretsiz kurslar düzenleniyor. Bu kurslara giden kadınlar, kurslarda öğrendikleri ile ev ekonomilerine katkı sağlıyor” dedi.

Odunpazarı Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyen Tapmaz, Başkan Kurt’a Odunpazarı ve Eskişehir için yaptığı çalışmalar için teşekkür etti. Tapmaz, “Odunpazarı Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar ve projeleri diğer belediyelere örnek olmalı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir