Gençlik Merkezi

GENÇLİK MERKEZLERİ

Geleceğin gençler tarafından şekillendirileceğinin ve bu konuda gençlere destek olunması gerektiğinin bilincinde olan Odunpazarı Belediyesi;  gençlerin eğitimi, sağlığı ve kişisel gelişimi ile yakından ilgileniyor. Birçok alanda eğitim, aydınlanma toplantıları, geziler, spor faaliyetleri gibi çalışmaların yürütüldüğü Gençlik Merkezleri’nden, kurulduğu günden bu güne kadar on binlerce genç faydalandı.

BÜYÜKDERE GENÇLİK MERKEZİ

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un Odunpazarı Belediyesi’nin yönetimine geldikten sonra hayata geçirdiği projelerden biri de Odunpazarı Gençlik Merkezleri oldu. Büyükdere Mahallesi’nde bulunan Büyükdere Gençlik Merkezi’nin açılışı 2015 yılı Şubat ayında yapıldı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne çok yakın olan bu merkez, çoğunlukla üniversite öğrencilerine hitap ediyor. Ataol Behramoğlu Halk Kütüphanesi’nin bulunduğu Büyükdere Gençlik Merkezi’nde gençler ders çalışabildiği gibi, bir araya gelip fikir üretebiliyorlar.

EMEK GENÇLİK MERKEZİ

2015 yılı Ağustos ayında açılışı yapılan Emek Gençlik Merkezi, Emek Mahallesi’nde bulunuyor. Gençlerin bilgi ve birikimlerini paylaştığı, yeni fikirler ürettiği Gençlik Merkezi’nde

Fakir Baykurt Halk Kütüphanesi bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir