EYT’lilerden Kazım Kurt’a destek teşekkürü

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 1999 yılında çıkan 4447 sayılı yasanın geriye işletilmesi nedeniyle mağdur olan ve kamuoyunda Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak bilinen yurttaşlarla buluştu.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Eskişehir İl Temsilciliği, Başkan Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette Başkan Kurt, EYT’lilerin taleplerini 1 Mayıs alanlarına taşıması gerektiğini söyleyerek, onları 1 Mayıs’ta alanlara çıkmaya çağırdı.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un her zaman kendilerine destek olduğu belirten Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Eskişehir İl Temsilcisi Gürcan Göç, Başkan Kurt’a teşekkür etti. Başkan Kurt’u 31 Mart’ta gösterdiği büyük başarıdan dolayı tebrik eden Göç, yeni dönemde Kazım Kurt’a başarılar diledi.

EYT’li yurttaşlara ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Kurt, iktidarın bir an önce EYT’liler ile ilgili adım atması gerektiğini söyledi. Ancak iktidarın böyle bir adım atma niyetinde olmadığını belirten Başkan Kurt, tüm EYT’lilerin talepleriyle 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda yer alması gerektiğini kaydetti. EYT’liler 1 Mayıs’ta alanlara çağıran Başkan Kurt, “EYT’li arkadaşlarımız tüm işçi ve emekçiler gibi 1 Mayıs alanlarında yer almalı. Taleplerini alanlara  taşımalı, bir kez de orada dile getirmeli” dedi.