Eskişehirli resim meraklılarından Suluboya Günleri’ne büyük ilgi

Odunpazarı Belediyesi ve Uluslararası Suluboya Derneği işbirliği ile Çağdaş Sanatlar Galerisi’de düzenlenen Suluboya Günleri’nde ikinci çalışma atölyesi ve workshop çalışmaları gerçekleştirildi.

Eskişehirli sanatseverler ikinci grup çalışma atölyesine yoğun ilgi gösterirken, atölye katılımcıları bir birinden güzel suluboya resimler yaptı. Suluboya Günleri için Gaziantep’ten Eskişehir’e gelen Ressam Mustafa Bencan, suluboya meraklıları ile bir araya geldi. Bencan’ın çalışma yürüttüğü workshopa; Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ve Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Figen Engin, AIESEC Dünya Bize Katılıyor Projesi kapsamında Eskişehir’de bulunan AIESEC öğrencileri ile Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü Yaz Spor Okulları öğrencileri de katıldı. Çalışmaları izleyen Başkan Kurt, Ressam Mustafa Bencan’a Suluboya Günleri’ne katıldığı için teşekkür etti. Başkan Kurt, Günaydı’na plaket takdim etti.

KATILIMCILAR ODUNPAZARI EVLERİNİN SULUBOYA HALLERİYLE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ
Eskişehirli suluboya meraklılarının büyük ilgi gösterdiği atölye ve workshoplarda sanatseverler suluboya pratiği yapmaya devam etti. Atölye çalışmalarında keyifli bir deneyim yaşayan sanatseverler, workshoplar ile bu anın keyfini pekiştirdi. Sanatseverler, aynı zamanda Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde bulunan “artırılmış gerçeklik” uygulamasıyla Odunpazarı Evlerinin suluboya halleriyle fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

ATÖLYE VE WORKSHOPLAR DEVAM EDECEK
Suluboya Günleri’nde atölye ve workshoplar devam edecek. 4 Ağustos 2017 Cuma Günü ise İzmir’den Eskişehir’ gelecek olan Atanur Doğan çalışmalarını uygulayacak. 15:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan çalışmalar, aynı gün 4 Ağustos 2017 Cuma günü sona erecek. Katılımcılara, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un ve Uluslararası Suluboya Derneği başkanı Atanur Doğan’ın katılımıyla sertifikaları verilecek.

Atölyeler ise üç ayrı çalışma grubundan oluşuyor. Atölye tarihleri ve çalışma saatleri şöyle; “26-28 Temmuz 13:30-15:00, 2-3 Ağustos 13:30-15:00.” Ayrıca katılımcıların Çalışma Atölyelerinde hazırladığı eserler, “Suluboya Günleri” Resim Sergisine dâhil edilerek sergilenecek. Odunpazarı Belediyesi ve Uluslararası Suluboya Derneği tarafından Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde düzenlenen “Suluboya Günleri” 18 Ağustos 2017 Cuma Günü sona erecek. Sergi, her gün saat 10:00-20:00 saatleri arasında açık olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir