Eskişehir Cumhuriyet ve Demokrasi için yürüdü

CHP Eskişehir İl Örgütü 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Cumhuriyet ve Demokrasi Yürüyüşü düzenledi. Adalar MİGROS önde başlayan Cumhuriyet ve Demokrasi Yürüyüşü, Vilayet Meydanı’nda son buldu.

Yürüyüşe CHP Eskişehir İl Başkanı Sinan Özkar, CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakır Özer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Vural Yörük, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Figen Kahya, CHP Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Sibel Yeşildal, CHP Tepebaşı İlçe Kadın Kolları Başkanı Gökçe Kurt, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Deniz Demirbilek, CHP Odunpazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aytaç Ekin, CHP Tepebaşı İlçe Gençlik Kolları Başkanı İhsan Kayhan, Başkan Yardımcıları, daire müdürleri ile binlerce Eskişehirli katıldı.

Ellerinde Türk Bayrakları ile Vilayet Meydanı’na yürüyen binler, sık sık “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, ve “Türkiye Laiktir Laik Kalacak” sloganları attı. Yürüyüşün ardından binler Vilayet Meydanı’na geldi. CHP Eskişehir İl Başkanı Sinan Özkar Atatürk Heykeline çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra CHP Eskişehir İl Başkanı Sinan Özkar, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir Milletvekilleri Gaye Usluer ve Cemal Okan Yüksel ile Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt birer konuşma yaptı.

BAŞKAN KURT: “KİM UNUTTURMAK İSTERSE İSTESİN, HER ŞEYE RAĞMEN 30 AĞUSTOS BİR ZAFER BAYRAMIDIR.”

Türkiye’nin bugün farklı bir 30 Ağustos Zafer Bayramı kutladığını belirten Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Kim unutturmak isterse istesin, her şeye rağmen 30

Ağustos bir Zafer Bayramıdır. Bu 15 Temmuz’da bir kez daha görülmüştür ki Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli laiklik, demokrasi, Atatürk Devrimleri ve sosyal bir hukuk devletidir. Bu Atatürk ilkeleri etrafında yan yana, omuz omuza, birlikte olduğumuz sürece Türkiye Cumhuriyeti’ne hiçbir güç engel olamaz, ama bu ilkelerden sapmaya başladığımız anda 15 Temmuzlar yenilenir. 15 Temmuzlar çoğalır. Biz ihmal etmeden, küçümsemeden, hiçbir engeli tanımadan Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmakla görevliyiz. Neden görevliyiz, Ey Türk Gençliği birinci vazifen bu cumhuriyeti korumaktır. Her şeye rağmen, tanka, topa, tüfeğe rağmen bu cumhuriyet ölmeyecektir, sönmeyecektir, sonsuza kadar yaşayacaktır. Zafer Bayramımız kutlu olsun, saygılar sunuyorum.”

DSC_0073 DSC_0111 DSC_0175 Sequence 02.00_11_00.280.Still051

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir