Büyükerşen ve Kurt en başarılı başkanlar arasında

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Avrasya Kamuoyu Araştırma Merkezi (AKAM) kendi seçmenine göre en başarılı büyükşehir belediye başkanı ve metropol ilçe belediye başkanını açıkladı.

2-8 Temmuz tarihleri arasında yapılan anketin araştırma evrenini 30 il ve bağlı ilçeler oluşturuyor. Yüz yüze mülakat yönetiminin kullanıldığı ankete 8. 890 kişi katıldı.

Kemal Özkiraz’ın koordinatörlüğünü yaptığı ankete göre Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen en başarılı büyükşehir listesinde 6. sırada yer alırken, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ise en başarılı metropol ilçe belediye başkanı listesinde 5. sırada yer aldı.

Türkiye genelinde kendi seçmenine göre en başarılı 10 Büyükşehir Belediye Başkanı listesinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen 6. sırada yer alırken, AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ilk sırada yer alması dikkat çekti.

AKAM tarafından hazırlanan ankete göre kendi seçmenine göre en başarılı 10 Metropol İlçe Belediye Başkanı Listesinde ise Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt 5. sırada yer aldı. Aynı Ankete göre Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek 1. sırada yer aldı.

IMG_20160711_142236 IMG_20160711_142233

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir