‘Burun’ ile SMA’ya dikkat çekilecek

Odunpazarı Belediyesi, SMA ile Mücadele Derneği (SMA-DER) ve Etkin Koleji Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde SMA hastalığına dikkat çekmek için farkındalık etkinliği düzenleyecek.

Etkin Koleji Müdür Yardımcısı Çağlayan Öztaş ve Etkin Koleji Öğrenci Meclisi Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette Öztaş ve öğrenciler, Başkan Kurt’a SMA DER’e ve kendilerine verdikleri destek için teşekkür etti.

Odunpazarı Belediyesi, SMA-DER ve Etkin Koleji olarak SMA hastalığına dikkat çekmek için 2 Kasım Cumartesi Günü saat 19.00’da Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) bir etkinlik düzenleyeceklerini söyleyen Öztaş, etkinlikte Etkin Koleji Tiyatro Kulübü tarafından Gogol’un öykülerinden uyarlanan ‘Burun’ adlı tiyatro oyunu sahneleneceğini anlattı. Elde edilecek gelirin SMA-DER’e bağışlayacaklarını kaydeden Öztaş, Başkan Kurt’u bu etkinliğe davet etti.

Etkin Koleji Müdür Yardımcısı Çağlayan Öztaş ve Etkin Koleji Öğrenci Meclisine ziyaretleri nedeniyle teşekkür eden Başkan Kurt, SMA hastaları ve SMA-DER’e destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Etkinliğe emek veren öğrencilere teşekkür eden Başkan Kurt, SMA hakkında toplumsal bilinçlenmenin çok önemli olduğunun altını çizdi.