Belediyeden 400 çocuğa spor hizmeti

Her sene açtığı yaz okullarıyla yüzlerce öğrenciye spor yapma imkânı tanıyan Odunpazarı Belediyesi’nde 2016 yaz okulu çalışmaları sona erdi.

Futboldan, tekvandoya, voleyboldan, basketbola kadar birçok branşta faaliyet gösteren Odunpazarı Belediyesi, öğrencilerin yaz tatillerini spor yaparak geçirmesini sağladı. 400 sporcu Şehr-i Derya Parkı’nda yapılan törende sertifikalarını aldı.

Sertifika törenine Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi Meclis Üyesi Dilaver Atay, Başkan Yardımcıları ve daire müdürleri ile veliler katıldı.

KAZIM KURT: “ODUNPAZARI BELEDİYESİ ÇOCUKLARI VE KADINLARI MUTLU BİR ODUNPAZARI İSTİYOR”

 Törende konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, zaman yetersizliği nedeniyle sezon ortasında kapanış töreni yapmak zorunda kaldıklarını söyledi. Başkan Kurt konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Biz bildiğiniz gibi yaz okulu çalışmalarına devam edeceğiz. Usulden olan bu törene hepiniz hoş geldiniz. Odunpazarı Belediyesi sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını seven Atatürk’ün yolunda, onun ışığında yeni yeni gençleri spor hayatına katmak hedefiyle hareket ediyor. Burada yapacağımız çalışmalar bir yarışma değil, bir rekabet değil, ama hem sporu öğreneceğiz hem de kendi vücudumuzu ve beynimizi geliştireceğiz. Bunun sonucunda da başarılı sporcular çıkacak. Sporcuları yetiştiren hocalarımıza, velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Onların gayreti ve çabası takdir edilebilecek çaba, bunu geliştirerek sürdürmeliyiz, büyütmeliyiz. Her türlü fedakârlığı yaparak çocuklarını iyi yetiştirmek isteyen ailelere, velilere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Odunpazarı  Belediyesi çocukları ve kadınları mutlu olan bir Odunpazarı istiyor.

Çocuklarımızın mutluluğu için de hem fiziken hem de beyin olarak gelişmelerini sağlamak için her türlü çalışmayı yapacağız. Ben bu yaz okullarından Odunpazarı Spor’a yeni sporcuların yetişmesini diliyorum. Oradan yetişecek çocuklarımızın profesyonel hayata yükselmesini diliyorum. Elbette derslerinin de çok iyi olmasını istiyorum. Bu da birlikte yapacağımız çalışma ile olur. Velilerimiz bu işi boş bırakmazsa, biz Odunpazarı Belediyesi olarak onlarla iş birliği içinde çalışmaya söz veriyoruz. Buradan başarılı sporcuların yetişmesini de hep birlikte diliyoruz.”

Sertifika töreninin ardından sporcular, piknik alanında hep birlikte piknik yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir