Belediye kendisini eleştirtti

Odunpazarı Belediyesi’nin sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında yaptığı Odunpazarı Belediyesi Faaliyet Değerlendirme Çalıştayı, Turunç Otel’de Prof. Dr. Nejdet Sağlam’ın moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Çalıştaya mahalle muhtarları, gazeteciler, öğrenci kulüplerinin temsilcileri ve yanı sıra siyasi partiler, kamu ve işçi sendikaları, odalar, kent konseyleri ve sivil toplum kuruluşları ile çeşitli dernek ve vakıfların temsilcileri katıldı.

Gün boyunca süren çalıştayda sosyal belediyecilik, çevre, kırsal hayatın desteklenmesi, sağlık, imar-şehircilik, kültür-sanat, turizm, spor, üst yapı, kaynakların kullanımı ve sosyal belediyecilik konuları üzerine masalar oluşturuldu. Açılış konuşmalarının ardından katılımcıların özgür iradeleriyle fikirlerini beyan etmeleri için Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ve Odunpazarı Belediyesi çalışanları, meclis üyeleri, başkan yardımcıları çalıştay salonundan dışarı çıkartıldı. Çalıştayı sadece bilimsel, akademik bir ekip yönetti. Oluşturulan masalar arasında gruplar halinde yer değiştiren katılımcılar, ‘iyi yapılanlar’, ‘eksik yapılanlar’, ‘acil yapılması gerekenler’, ‘sizin için önemli olanlar’ ve ‘öneriler’ başlıkları ile oluşturulan kategorilere kendi fikirlerini yazdı. Bu çalışma düzeni ile katılımcılar bütün masaları gezerek her konuda fikirlerini beyan etti.

Her masanın kendi temsilcisini seçmesinin ardından söz alan masa temsilcileri, Odunpazarı Belediyesi’nin halkın ve sivil toplum örgütlerinin görüşlerini alarak çalışmalarına bu doğrultuda yön vermek amacıyla böyle bir çalıştay düzenlediğini belirtti. Yapılan uygulamadan memnun olduklarını söyleyen temsilciler, Odunpazarı Belediyesi’nin halkı ve sivil toplum örgütlerini belediye yönetimine katmak için ve çalıştaydan çıkan fikirleri hayata geçirmek için de çaba harcadığını belirttiler.

Kapanış konuşmasının ardından salonda bulunan katılımcıların dilek ve temennileri dinlendi. Çiçek takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ardından akşam yemeğine geçilerek çalıştayın kapanışı gerçekleştirildi.

[Best_Wordpress_Gallery id=”11″ gal_title=”Çalıştay”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir