Belediye Başkanlarından, Başkan Kurt’a destek

Vakıflar bölge Müdürlüğü’nün malı olan ancak Odunpazarı Belediyesi’nin yapılan anlaşma ile kullanım hakkını elinde bulunduğu Kurşunlu Külliyesi, polis ekiplerince adeta bir baskın şeklinde kapatılmasının ardından Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt direniş başlattı.

BÜYÜKERŞEN VE ATAÇ’DA GELDİ

Başkan Kurt’un başlattığı direnişe belediye başkanlarından da destek geldi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, direnişin devam ettiği Kurşunlu Külliyesi’ne gelerek Başkan Kurt’u ziyaret etti. Belediye Başkanları, Başkan Kurt’tan Kurşunlu Külliyesi’nin kapatılmasıyla ilgili bilgi aldı.

SÖZÜN BİTTİĞİ YER

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, direnişe yaptığı destek ziyaretinde, bu yapılan işlemi “Sözün bittiği yer” olarak nitelendirdi. Eskişehir gibi turizmin göz bebeği haline getirmek istediğimiz Odunpazarı bölgesi, Külliye değerlendiriliyor. Kültür hizmeti veriliyor. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un da dediği gibi bu işin altında başka maksatlar var. İşin acı tarafı mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermiş yani yargı kararını da dinlemeyen bir kaymakamla karşı karşıyayız demek” dedi.

YAZIKLAR OLSUN

Külliye’nin Odunpazarı Belediyesi’nin yeni döneminde kirasının %400 artırıldığını belirten Büyükerşen bu yapılan iş için “Yazıklar Olsun sadece yazıklar olsun” dedi

KÜLLİYE,ODUNPAZARI’NDA KALMALI

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’da, gerçekleştirdiği destek ziyaretinde yapılan hukuksuzluğa tepki gösterdi. Tarihi Odunpazarı Bölgesinde bulunan Kurşunlu Külliyesi’nin Eskişehir ve Odunpazarı bölgesi için çok önemli olduğunu ifade etti. Mahkeme kararına rağmen Külliye’nin kapatılmasını doğru bulmadığını ifade eden Başkan Ataç, Kurşunlu Külliye’si Odunpazarı Belediyesi’nde kalması gerektiğini söyledi.

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”Direniş Külliye”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir