Başkan Kurt’tan muhtarlar yemeğinde birlik vurgusu

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt iftar yemeğinde mahalle muhtarları ile buluştu.

Odunpazarı Belediyesi tarafından Yağcızade Konağı’nda düzenlenen iftar yemeğine Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un yanı sıra belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve Odunpazarı bölge muhtarları katıldı.

“Türkiye’nin şu an yaşadığı ortamın bir an önce düzelmesi gerekiyor”

İftara katılan muhtarlar ile yakından ilgilenen Başkan Kurt, muhtarların taleplerini dinledi. Yemekten sonra konuşma yapan Başkan Kurt “Gelenekselleşmiş bir dayanışma yemeği olsun istedik. Bir de farklı bir yer olsun istedik. Bu gördüğünüz mekân Odunpazarı Belediyesi’ne ait. Geçmiş dönemde satılmış olan bu mülkü geri aldık ve işletmesini de Odunpazarı A.Ş adındaki şirketimiz yapıyor. Dolayısıyla kendi mekânımız, kendi yerimiz. İlk defa siz yemek yiyorsunuz. Burayı bu bölgenin muhtarlarına tanıtalım istedik. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Zor işler yapıyoruz, hepinize kolay gelsin. Siz de bu işin birinci basamağısınız. Devlet, devleti yönetmek nedir, bunları siz bizden daha iyi biliyorsunuz. Türkiye’nin şu andaki yaşadığı ortamın bir an önce düzelmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun için de hepimizin gayret etmesine ve birlik beraberlik içinde uzun bir yaşam içine girmemizi diliyorum. Hepinize afiyet olsun, teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN KURT’TAN 20 YILI GERİDE BIRAKAN MUHTARLARA PLAKET

Başkan Kurt’un konuşmasının ardından söz alan Türkiye Muhtarlar Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı ve Akçağlan Mahalle Muhtarı Ali İrfan İbiş, iftar sofrasını kendileriyle paylaşan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a teşekkürlerini iletti.

Yapılan konuşmaların ardından 20 yıldan fazla görevlerini devam ettiren muhtarlara plaket takdimi yapıldı.

IMG_8576 IMG_8578 IMG_8594 IMG_8609 IMG_8631 IMG_8637

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir