Başkan Kurt:“Engelliler için gereken yapılmalı”

Odunpazarı Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, engelli ve engelsiz çocukların katılımı ile seramik etkinliği gerçekleştirdi.

Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü’ tarafından düzenlenen, Anadolu Üniversitesi Seramik Bölümü’nün de katıldığı etkinlik Emek sosyal hizmet binası çok amaçlı salonunda gerçekleşti. Etkinliğe Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Anadolu Üniversitesi Seramik Bölümü hocaları, öğrencileri, Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcıları, daire müdürleri, Oyunpazarı ve Sevgi Özel Eğitim Vakfı öğrencileri katıldı.

ÇOCUKLARIMIZI KAYNAŞTIRIYORUZ

Gerçekleştirilen etkinlik ile ilgili açıklama yapan Başkan Kurt, engelliler için her kurumun üzerine düşen görevi yapması gerektiğini belirtti. Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediyesi olarak engelli çocuklarımızı engelsiz çocuklarımızla kaynaştıracak bir etkinlik düzenledik. Bu doğrultuda çocuklarımızı hem kaynaştırıyoruz hem de seramik sanatıyla tanışmalarını sağlıyoruz” dedi.

Etkinliğe katılan çocuklar hazırlanan özel masalarda kendilerine verilen çamur tabakalardan seramik eserler üretti. Başkan Kurt çocukları çalışmalarında yalnız bırakmayarak onlarla birlikte seramik çalışması yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir