Başkan Kurt:“Bu hukuksuzluğun hesabını soracağız”

Vakıflar bölge Müdürlüğü’nün malı olan ancak Odunpazarı Belediyesi’nin yapılan anlaşma ile kullanım hakkının elinde bulunduğu Kurşunlu Külliyesi, polis ekiplerince adeta bir baskın şeklinde kapatıldı.

Külliye açılışına kadar oturma eylemi gerçekleştireceğini söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt Doğan Haber Ajansı (DHA)’na yaptığı açıklamada; ”Telefonlarımıza cevap alamadığımız Odunpazarı Kaymakamı A.Selim Parlar, CHP il başkanımızla görüşmüş, ona benim yapabileceğim bir şey yok, ben kararı uyguladım geçtim demiş. Ama kendisi ne yazık ki kararı düzgün bir şekilde uygulamadı. Eğer burada karar hukuka uygun bir şekilde uygulanmış olsaydı şu anda kapının önünde bizim eşyalarımızın olması gerekirdi. Fakat içeride bizim koltuklarımız, ses sistemlerimiz, ışıklarımız ve başka malzemelerimiz var. Bunlar bize verilmedi. O zaman nasıl burayı boşalttı, nasıl vâkıfa teslim etti. Ben bunu da bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum” dedi.

Külliyeyi boşaltmadan boşalttım diye tutanak tuttu ise bu işin daha büyük bir suç olduğunu ifade eden Başkan Kurt, “Külliyeyi hukuka uygun bir şekilde boşaltmış olsaydı bu malzemeler kapının önünde olurdu ya da Odunpazarı Belediyesi’ne teslim edilmiş olurdu. Şimdi bunun da hesabını soracağız. Yani resmi evrakı gerçekdışı olarak düzenlemek de ayrı bir suçtur. Hem yargı kararını uygulamamak, hem içerdeki işlemi yanlış evrak düzenleyerek yaptım diye göstermek daha büyük bir suçtur. Bunu da tekrar protesto ediyorum. Sabaha kadar kaldım, gerekirse bu anahtarı alıncaya kadar kalacağım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir