Başkan Kurt yeni yılı gençlerle kutladı

Odunpazarı Belediyesi tarafından Büyükdere Gençlik Merkezi’nde öğrencilere yeni yıl eğlencesi düzenlendi.

Gençlik Merkezlerinde eğitim gören kursiyerlerin katıldığı yeni yıl eğlencesinde Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt gençleri yalnız bırakmadı. Başkan Kurt, gençlerle bir araya gelerek istek ve şikâyetleri de dinledi. Etkinliğe ayrıca CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel de katıldı.

BAŞKAN KURT: BİZ BİR AİLEYİZ

Başkan Kurt yeni yıl eğlencesinde yaptığı konuşmasında, “Biz Odunpazarı Belediyesi olarak gençlerle iç içe olmak istiyoruz. Gençlerin sıkıntılarını, sorunlarını çözmek istiyoruz. Başka şehirden gelen gençlerimize ağabeylik yapmak istiyoruz. Onlar da bize yardım etsin, bizim etkinliklerimize katkısı olsun, Eskişehir’de yabancılık çekmesin istiyoruz. Keşke size yararlı işleri daha fazla üretebilsek hep birlikte. Sadece burası için değil diğer mahallelerimize açacağımız gençlik merkezleri için de sizin desteğinizi istiyoruz. Buralarda öğrendiklerinizi oralarda siz öğretin istiyoruz. Böyle bir aileniz olduğunu kabul edin. İki üniversitesi olan bu şehirde çok farklı işler yapabilmeliyiz. Bu bölgeyi biraz daha canlandırırsak hem ekonomik anlamda hem de sosyal anlamda bir katkı sunmuş olacağız. Odunpazarı Belediyesi kendini geleceğe açmaya çalışıyor. Bizi eleştirin, bizim yanlışlarımızı söyleyin. Daha iyi olabilmemiz için neler önerirsiniz bunlara ihtiyacımız var. Bu merkezleri onun için açıyoruz ve Eskişehirli gen
çlere sizin de katkınız olsun istiyoruz. Umarım bir kaynaşma, arkadaşlık ortamı sağlanır.

Biz sizin burada aileniz olmak, sıkıştığınızda sorunlarınızı çözmek istiyoruz. Okulunuzu bitirmeniz için hangi imkan gerekiyorsa biz size sağlayalım. Çalışma ortamı, materyal ortamı, kaynak yaratımı gibi eksiklikleri giderelim. Sosyal anlamda bir belediyecilik yapmak istiyoruz. Bunun partisi olmaz. Sen bizim partiden değilsin demekle yoksulluk ortadan kalkmıyor. Ama bizim de onlara karşı bir görevimiz vardır. Bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Sizden de bize katkı sunmanızı diliyorum. Doğru işler yapın. Eskişehir’i unutmayın. Biz sizleri seviyoruz. Yeni yılınız kutlu olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir